Helma

Vše o příslušenství, doplňcích a oblečení.

Helma

Příspěvekod Mikel » úte 08. úno 2022 15:27:25

Zdravím příznivce Royalek.
Jsem na tomto fóru nový a ve světě jedné stopy, krom drandění na skútru, taky.
Teď před Vánoci jsem koupil XVZ Royal Star 1300 ročník 97 a abych se s ní mohl začátkem sezóny, jak se sluší a patří, seznámit, tak momentálně řeším, jakou prilbu mám pořídit sobě a své drahé polovičce. Integrální x otevřenou x překlápěcí? Přečetl jsem toho na toto téma spoustu a pořád jsem nerozhodný na jaký typ přilby by jsem se měl zaměřit, abych později nelitoval.
Proto bych byl rád za nějaké rady a doporučení od vás zkušenějších jezdců, ktereří sedlaji stejné nebo podobné stroje.
Mikel
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. led 2022 19:43:52

Re: Helma

Příspěvekod Mirlos » úte 08. úno 2022 19:51:59

Ahoj,
je úplně jedno jakou motorku jezdíš, kromě motokrosu a jakou přilbu si na ni vybereš. Nesmí foukat do obličeje, nesmí v ní hučet a tlačit v oblasti spánků, když třeba žvýkáš a máš brýle a nesmíš v ní mít spařenou hlavu ve 30°C. To vše dokáže hodně znepříjemnit jízdu během půl hodiny. Jestli nechceš jezdit jen kolem komína, tak na dlouhé štreky potřebuješ příjemné polstrování, větrání a tlumení hluku. Velké plexi na mašině dovede dost obličej ochránit. Jezdím téměř stále s otevřeným hledím. Nekupuješ helmu na pořád, ale je jako boty, takže časem půjdeš do další. Mám už asi sedmou, střídám je a tři jsem zahodil. Kupoval jsem je většinou u Louise v Německu, ale tady se to s výběrem taky dost rozjelo. Navštiv prodejnu MOTOVŠEM, tam už si musí vybrat každý. Stále zkoušej, aby pěkně sedla a buď tam klidně hodinu, nejdeš pro rohlíky. Drahá neznamená vždy dobrá, platíš značku. Raději volnější než fest, abys mohl mít třeba navlečenou kuklu do chládku. Dobrej lov. 8-)
. https://www.motovsem.cz/?gclid=Cj0KCQiA ... YmEALw_wcB
Naposledy upravil Mirlos dne úte 08. úno 2022 20:06:06, celkově upraveno 1
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Helma

Příspěvekod Mikel » úte 08. úno 2022 20:04:30

Ahoj Mirlosi, děkuji za postřehy a doporučení obchodu.
Ať se daří. ;)
Mikel
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. led 2022 19:43:52

Re: Helma

Příspěvekod Dědek » stř 09. úno 2022 9:49:33

Ahoj,
je to přesně tak, jak uvádí Mirlos. Pokud chceš nějaký úlet, tak tady.
http://www.predatorstyle.cz
Dědek 8-)
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: Helma

Příspěvekod Mikel » stř 09. úno 2022 19:37:17

Vypadá to zajímavě, ale radši zůstanu u nějaké klasiky. I když, zase by se určitě každý otočil :D
Mikel
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23. led 2022 19:43:52


Zpět na příslušenství, doplňcích a oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron