Problém s volnoběhem

Technická poradna...

Problém s volnoběhem

Příspěvekod Martinéz » úte 28. črc 2020 20:17:54

Ahoj. Dneska bylo hezky, tak jsem si chtěl Venturku trochu vypíglovat. Tak jsem jí umyl, řádně ostříkal vodou..... pak jsem vypálil pojistku zásuvky kompresorkem z Teska.. ale to asi nemělo s mytím nic společného, protože do zásuvky se voda nedostala. Pojistku jsem vyměnil a dobrý. Ale od tý doby mi nejdou ubrat otáčky motoru, i když nepřidávám plyn. A furt se to vytáčí. Nevíte někdo co to může být ? :(
Martinéz
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02. črc 2020 20:48:36

Re: Problém s volnoběhem

Příspěvekod Mirlos » stř 29. črc 2020 6:39:57

Ahoj Martinéz
Netuším jak vehementně sis počínal při piglování stroje, ale musí se s citem. :) Nemáš něco se sytičem ? Navíc je v kotvení táhla sytiče jeden ze seřizovacích šroubků synchronizace karbesů, takže bych napřed hledal mechanickou závadu, než se hrabat v elektrice. Jinak nevím o nikom z naší bandy, kdo by měl podobný problém. Ale rozhozená synchronizace může podobně blbnout. Nepatrný pohyb šroubku značně ovlivní otáčky. Šroubky k seřízení čtyř válců jsou tam tři. Pokud nemáš měřáky, dal bych to seřídit do dílny. Práce na 15 minut.
Každopádně podej zprávu až to odhalíš, neboť tady na stránkách se pořád někdo na něco ptá a pak se nedozvíme jak to dopadlo.8-)
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Problém s volnoběhem

Příspěvekod Martinéz » čtv 30. črc 2020 6:19:07

Ahoj Mirlos, děkuji za snahu a za rady. Je to divné, ale asi fakt to bude tou vodou. Před tím tam žádný problém nebyl, po umytí jsem nemohl vyjet že dvora, jak se mi rozjížděly otáčky, a ráno jsem to šel jen tak zkusit, a ..... Bylo to úplně normální. Tak jsem hned udělal Litvínov - Železná Ruda a zpět, a žádnej problém. I tak díky. Martin . Jakej byl sraz ? Nezmokli jste v neděli ?
Martinéz
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02. črc 2020 20:48:36

Re: Problém s volnoběhem

Příspěvekod Martinéz » čtv 30. črc 2020 6:20:16

Asi to přes noc vyschlo..
Martinéz
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02. črc 2020 20:48:36

Re: Problém s volnoběhem

Příspěvekod Mirlos » pon 03. srp 2020 18:45:07

Zdarec Martinéz,
voda je kurva stejně jako slunce. Zapřemýšlej kudy a kam se ta voda mohla dostat. Tu skutečnost, že některé spínače a rádio přestanou po sprše fungovat už známe, ale že by to mělo vliv na volnoběh, to je novinka. Jestli si to bral vapíkem, mohlo se to dostat někam ke karbesům nebo do zásuvek od řídící jednotky. Prostě hádám, ale hlavně, že je to OK. Sraz byl skvělej, tři dny veselo, skvělé svezení a počasí jak v Benátkách :D
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron