Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motorkám

Místo pro představení vašich strojů.

Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motorkám

Příspěvekod golett » pon 02. kvě 2016 15:58:38

Zdar chlapi a děvčata,

v uplynulých dnech mne dosti nadzvedla zpráva z pátečních hlavních zpráv ČT o postupu STK stanic při kontrolách motorek. Loupou veškeré doplňky co příjdou na rozum. Pochopím že vyhodí frajera s nehomologovaným závodním výfukem na "silniční" motce. Ale plexištíty opěrky spolujezdce nosiče, mračítka leflektorů atd. atd. zatím to vypadá že budou prosazovat aby stroj na jejich fotce byl naprosto totožný se strojem, který vyjel z výroby. Ani zrnko navíc. No u čoprů především ale né jen u nich je to na palici. Buzeranti počínaje ministerstvem dopravy jen prudí. A vypadá že bude ještě hůř. Napište, jak se těšíte na odstrojování doplňků, které jsou často i pasívní ochranné prvky ze svých miláčků abyste prolezli STK. :twisted: :twisted:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motork

Příspěvekod Mirlos » pon 02. kvě 2016 20:37:47

Ahoj Jirko,
no vždyť jsem to psal už v loňském listopadu v sekci údržba/úpravy. Bavil jsem se o tom přímo s borcema s STK.
Zatím věřím v mou domovskou STK, že nebudou dělat pupínky a prolezu normálně, protože to nejsou kokoti. Jedu až příští rok v srpnu. Jsem však zvědav na zahraničí. Abychom zas nebyli papežtější než papež.
Napřed musí začít u plechovek, protože když vidíš co jezdí po silnicích za plečky ( tedy u nás na venkově ), tak to je někdy na rozum zastavit stát.
No necháme se překvapit.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motork

Příspěvekod Horác » čtv 19. kvě 2016 16:23:14

Je to sice nepříjemné, ale dobré vědět:
Příručka o prokazování technické způsobilosti při silniční kontrole Policií ČR a neschválené změny.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motork

Příspěvekod petrskutr » pát 20. kvě 2016 8:32:24

Pro naše účely plati strana 34-117 neschválené změny motocyklu.
po konzultaci s STK, se nafocení při STK dostane do centrání databáze Policie Čr
a ta je může při případných jimi uznaných nesrovnalostech použít při silniční kontrole
Pozor na jednu skutečnost ! při zjištění, při silniční kontrole vám najdou závadu kategorie Závažná B nebo Závažná C
nesmíte dále pokračovat v jízdě a stroj musí být odtažen.
Toliko k tomuto tématu
Petrbmw
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín

Re: Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motork

Příspěvekod Dědek » čtv 15. srp 2019 17:19:51

Ahoj kamarádi.
Tak jsme si vyjeli s Věrkou do Jeseníků zavzpomínat na Pitrisovy akce, Dolní Morava, lázně Priessnitz atd.
Zpátky jsme se vraceli přes Červenohorské sedlo. Krásný den, krásná cesta, kterou nám skazili naši příslušníci (pomáhat a chránit). Policie dělala zátah na německé a polské motorkáře. No já tam nahoru plkotal svých 40 - 50km/h. Policie nás stopla a začalo divadlo. Nevadily jim nálepky na plexi ani ozdobné krytky na zadních stopkách a blinkrech, vadilo jim umístění SPZ. Značku částečně překrýval držák vlaječek a rámeček na přídavných stop lampách. Po hodinovém ohledávání chyb na motorce jsme dostali protokol o STK na jeden měsíc, po který jsem musel závady odstranit. Bylo mi řečeno, že jsem byl v nevhodnou dobu na špatném místě. :roll:
Při kontrole si policista zobrazil fotku z STK, kde zadní část byla identická. Takže i když technickou člověk projde, nafotí, nic si tam nepřidá, tak si to při následné kontrole každý vyloží jinak.. :roll:
Proběhlo to bez pokuty, ale byl jsem předán k dalšímu řízení do Šumperku (zatím bez odezvy).
Odřezal jsem část držáku brzdových světel, odmontoval vlaječky a STK bylo na pohodu za 500Kč.
V moto servisu kam jezdím mi řekli, že nemůžu svévolně zasahovat do umístění SPZ. Toto je dáno výrobcem.
Podotýkám, že jsem prošel řádnou technickou prohlídkou ( TŮV ) na zapsání změn do velkého techničáku, umístění SPZ tam ve vyjímce není. Tudíž usuzuji, že je to v pořádku.
Co jezdím, toto bylo poprvé, kdy jsem měl chuť s tím praštit. No ale nejde to, máme přece vás..
Klid na cestách přeje
Dědek a VeVe. :P
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: Co říkáte na vlnu hysterie STK stanic ve vztahu k motork

Příspěvekod petrskutr » pát 16. srp 2019 16:51:24

Já to říkal že na má slova dojde
A čím méně bude peněz ve státní kase,tím větší bude buzerace a odneseme to mi malí a snadno dosažitelní
Pánbůh s námi a zlé pryč
Petrskutr
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín


Zpět na naších strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron