CO DĚLAT S PÍCHNUTÝM KOLEM ?!

Technická poradna...

CO DĚLAT S PÍCHNUTÝM KOLEM ?!

Příspěvekod Mirlos » pát 28. úno 2020 13:41:39

Prasknutí moto pneu se dá často předejít
K prasknutí pneumatiky při jízdě na motorce dochází nejčastěji najetím na ostrý cizí předmět na vozovce. Ten při rychlé jízdě snadno přehlédnete, případně se mu nestačíte vyhnout. K defektu však může dojít i z jiných důvodů. Při řízení motorky se starými nebo ojetými pneumatikami je riziko prasknutí velké, takže kromě pokuty riskujete i nepříjemný pád na zem.Totéž platí v případě jízdy na podhuštěných nebo naopak přehuštěných moto pneu.

Když praskne pneu, jednejte rychle
Ve chvíli, kdy dojde za jízdy na motorce k defektu, musíte jednat velmi rychle. Často je obtížné zabránit pádu, a to zejména v případě, praskne-li přední pneu. Jediné, co v takovou chvíli můžete udělat, je maximálně odlehčit přední kolo a za každou cenu se vyhnout čelnímu střetu.
Pokud se vám podaří zastavit, odstavte svůj stroj na okraj vozovky a nasaďte si reflexní vestu. Teprve když vyhodnotíte situaci jako bezpečnou, běžte zkontrolovat rozsah škody a pokuste se problém vyřešit. Při pohybu ve vozovce buďte vždy maximálně obezřetní.

Zjistěte, co vše zahrnují asistenční služby vašeho pojištění
Pojišťovny nabízí nespočet pojistných produktů s rozsáhlými asistenčními službami pro osobní automobily. Nabídka pojištění na motocykly je však omezená a zpravidla zahrnuje jen povinné ručení. Za havarijní pojištění nebo nadstandardní asistenci navíc zaplatíte poměrně vysoké částky. Přesto je možné, že jste při uzavírání pojistky mysleli i na možnost defektu a připojistili jste se. Byla by škoda této možnosti nevyužít.

S opravnou sadou vás píchnuté kolo nezaskočí
Problém s prasknutou pneumatikou na místě hravě vyřešíte i bez pomoci další osoby nebo kontaktování servisu či pojišťovny. Stačí, když s sebou budete vozit opravnou sadu, s jejíž pomocí místo průrazu zalepíte. Skvělou volbou je opravná sada SLIME, se kterou zalepíte průpich pouhým nalitím do pneumatiky či duše a vyhnete se tak náročné demontáži kola. Tekutý tmel zacelí průraz o průměru až 6 mm. Sada je funkční jen při poškození v oblasti běhounu. K tomu však podle odhadů dochází ve 4 z 5 případů defektů pneu.

Součástí opravné sady je přenosný kompresor
Poté, co prasklou pneumatiku zalepíte pomocí tekutého tmelu, musíte ji dofouknout. Ruku na srdce, kdo z vás vozí pod sedadlem pumpičku nebo kompresor? Doby, kdy měl každý majitel pionýru pumpičku vždy po ruce, jsou už dávno pryč. Možná vás překvapí, že součástí zmiňované opravné sady SLIME je i mini-kompresor s výkonem 11 litrů za minutu. Během 4 minut bude pneumatika nahuštěná. Pokud máte na motocyklu nebo skútru 12V zásuvku, kompresor k ní snadno připojíte přes přiloženou zástrčku. Mnoho motorek zapalovač neobsahuje, proto jsou součástí opravné sady i elektrické kabely pro připojení přímo na baterii.

Se zalepenou pneumatikou dorazíte do cíle
Jakmile píchnuté kolo zacelíte tekutým tmelem a dofouknete ho, můžete pokračovat v cestě. Na takto opravené pneumatice bez problémů ujedete několik desítek kilometrů až do cíle nebo nejbližšího pneuservisu. Po použití opravné sady nepřekračujte doporučenou rychlost 80 km/h. Set SLIME je ekologicky odbouratelný a neničí pneu – stačí ji vypláchnout vodou, vysušit a opravit standardním způsobem.


Copyright © Motorkari.cz
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: CO DĚLAT S PÍCHNUTÝM KOLEM ?!

Příspěvekod petrskutr » sob 29. úno 2020 8:23:11

Vážení přátelé ano :D
Sada SLIME kterou vozím sebou už řadu let ,zachránila již pár motorkářů před problémem :?:
vřele doporučují ,i když při velkém defektu, jako je proříznuti pneu ,to nepomůže, přesto je to dobra věc tím že má právě ten zmiňovaný kompresůrek
Petrskutr
petrskutr
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron