JAK VYBRAT SPRÁVNOU MOTOBATERII

Technická poradna...

JAK VYBRAT SPRÁVNOU MOTOBATERII

Příspěvekod Mirlos » ned 29. pro 2019 21:12:47

Jak poznáte, že motobaterie dosloužila?
Motorka nenastartuje, startér se neotočí, kontrolky se nerozsvítí… To ještě není důvod k okamžitému nákupu nové baterie na motorku. Horší je, když problém přetrvává i po jejím nabití, nebo ztrácí-li baterie po nabití kapacitu. Jde-li o nový akumulátor, obraťte se na prodejce s reklamací, v případě staršího kusu však nastal čas na koupi nové motobaterie. Průměrná životnost olověné baterie se pohybuje kolem 5 let, i to může být ukazatel, že se blíží doba pro její výměnu.
Jak vybrat správnou motobaterii?
Nejlogičtější odpovědí je zapátrat v manuálu od výrobce a řídit se jeho doporučením. Ne vždy je však manuál k dispozici. V takovém případě potřebujete zjistit ze stávající motobaterie:
-- modelové číslo
-- rozměry
-- napětí
-- kapacitu
-- polaritu

Dle těchto parametrů už jednoduše vyberete správnou baterii na motorku, nebo je sdělíte odbornému motoservisu, kde vám dle těchto informací novou a kvalitní motobaterii seženou, nainstalují a poradí i s její údržbou, díky které vám bude dlouho a dobře sloužit.
-- Prodejce: Máte-li jasno, jaký typ baterie na motorku potřebujete, můžete využít prověřený internetový obchod, vždy je ale bezpečnější pořídit akumulátor ve specializovaném obchodě nebo motoservisu. Na čerpací stanici, v pochybném e-shopu nebo v supermarketu pravděpodobně sáhnete hlouběji do kapsy, nebo nedostanete odpovídající zboží – a už vůbec ne odborné rady.
-- Značka: U baterií obecně platí, že co je „značkové“, to je kvalitnější. Špičkami na trhu s motobateriemi jsou značky Yuasa, Varta, Exide a MotoStart. Neznačkové baterie budou sice levnější, ale pokud budete po pár měsících nuceni kupovat akumulátor znovu, z dlouhodobějšího hlediska se prodraží, nehledě na sníženou bezpečnost používání pochybných výrobků.
-- Příslušenství: K motobaterii patří také odpovídající typ nabíječky, který můžete opět vybrat za pomoci odborníka, nebo si jej zjistit ve specifikacích samotné baterie na motorku. Správnou péči o kontakty zajistíte speciálním olejem nebo vazelínou, před jejíž nanesením však musíte povrch dokonale očistit.
Staženo z Motorkáři.cz
motobaterie-yuasa-ytx20hl-bs-18ah-310a-12v-p-175x87x155-original.jpg
PO KONZULTACI S KAMARÁDEM V ELEKTROSERVISU OHLEDNĚ KVALITY BATERIÍ ( POTŘEBOVAL JSEM DO AUTA ), DOPORUČUJE POUZE JAPONSKÉ ( USA ) BATERKY - GS YUASA CORPORATION - KVALITA, VÝKON, VÝDRŽ A DOBRÁ CENA
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron