Servis

Technická poradna...

Servis

Příspěvekod Vladtep » čtv 27. pro 2018 12:59:08

Ahoj pánové, prosím o doporučení servisu v Praze, seřídit spojku možná vyměnit pružiny.
Spojka by měla být nová.
Díky
Vladtep
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. srp 2018 16:24:40

Re: Servis

Příspěvekod Mirlos » pát 28. pro 2018 23:03:40

Ahoj Vladtep,
zásah do spojky je jedním z nejjednodušších zásahů na Venturce, podobně jako výměna zadního tlumiče atd.. Na to servis nepotřebuješ a taky Venturkám málokdo rozumí, protože jich je v Česku velemálo. Stačí, že zainvestuješ originální náhradní díly. Jestli spojka prokluzuje, vyměníš přítlačák, pokud tedy nebudou plechy modré. Kdyby byla spojka nová, nepotřebuje servis.
Přímo v tomto tématu najdeš můj příspěvek ohledně prokluzování spojky v 50 000km. Další zádrhele se spojkou neznám, neboť kapalina je prostě to nejlepší co může být.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Servis

Příspěvekod Vladtep » sob 29. pro 2018 13:15:37

Ahoj Mirlos,
Koupil jsem loni v létě yamaha xvz13oo royal star prý nová spojka origo bohužel spojka špatně vystavovala a nešlo vyřadit, dostal jsem se do zácpy kde jsem asi 10 min misto vyřazování držel spojku ted když stojím táhne a když hodně osolím lehce prokluzuje, v páčce spojky jsem vypodložil píst a ted za jízdy jde vyřadit. nevím si rady .:)
Přesto moc díky.
Vladan
Vladtep
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. srp 2018 16:24:40

Re: Servis

Příspěvekod Mirlos » sob 29. pro 2018 16:20:31

Ahoj Vladtep,
každopádně tu spojku rozeber, protože může být špatně poskládaná a také je tam velmi důležitá pojistka z tenkého ocelového drátku, která musí být správně umístěna v zářezu. Je nutno napřed hledat chybu ve spojce a nedělat prapodivné zásahy do páčky. Prostě se to nezdráhej rozebrat a kdybys neměl jistotu se sestavou, pomůže katalog náhradních dílů. Zde pod názvem CLUTCH http://www.royalstar.cz/katalog-dilu.html A když ve spojce najdeš neopravitelný zádrhel, objednáš jen to co je nutné. Čas od času něco objednám od partsdepot. Jsou sice dražší, ale mám to doma za dva dny a hlavně nedodávají žádné šmejdy.
http://www.partsdepot.cz/originalni-dil ... re/275897/
Zdař Mirlos :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Servis

Příspěvekod Horác » ned 30. pro 2018 17:27:02

Vladtep píše:Ahoj Mirlos,
Koupil jsem loni v létě yamaha xvz13oo royal star prý nová spojka origo bohužel spojka špatně vystavovala a nešlo vyřadit, dostal jsem se do zácpy kde jsem asi 10 min misto vyřazování držel spojku ted když stojím táhne a když hodně osolím lehce prokluzuje, v páčce spojky jsem vypodložil píst a ted za jízdy jde vyřadit. nevím si rady .:)
Přesto moc díky.
Vladan


Ahoj, poslechni Mirlose, ví o čem píše...
Jinak mě docela udivuje, že držíš v zácpě 10 minut vymáčklou spojku, když Ti nejde vyřadit rychlost. Proč nezhasneš motor? Potom jde vyřadit a můžeš znovu nastartovat s neutrálem a neničit spojku v záběru...
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: Servis

Příspěvekod Vladtep » ned 30. pro 2018 17:54:55

Mirlos píše:Ahoj Vladtep,
každopádně tu spojku rozeber, protože může být špatně poskládaná a také je tam velmi důležitá pojistka z tenkého ocelového drátku, která musí být správně umístěna v zářezu. Je nutno napřed hledat chybu ve spojce a nedělat prapodivné zásahy do páčky. Prostě se to nezdráhej rozebrat a kdybys neměl jistotu se sestavou, pomůže katalog náhradních dílů. Zde pod názvem CLUTCH http://www.royalstar.cz/katalog-dilu.html A když ve spojce najdeš neopravitelný zádrhel, objednáš jen to co je nutné. Čas od času něco objednám od partsdepot. Jsou sice dražší, ale mám to doma za dva dny a hlavně nedodávají žádné šmejdy.
http://www.partsdepot.cz/originalni-dil ... re/275897/
Zdař Mirlos :D


Díky
Vladtep
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. srp 2018 16:24:40

Re: Servis

Příspěvekod Vladtep » ned 30. pro 2018 18:10:59

Horác píše:
Vladtep píše:Ahoj Mirlos,
Koupil jsem loni v létě yamaha xvz13oo royal star prý nová spojka origo bohužel spojka špatně vystavovala a nešlo vyřadit, dostal jsem se do zácpy kde jsem asi 10 min misto vyřazování držel spojku ted když stojím táhne a když hodně osolím lehce prokluzuje, v páčce spojky jsem vypodložil píst a ted za jízdy jde vyřadit. nevím si rady .:)
Přesto moc díky.
Vladan


Ahoj, poslechni Mirlose, ví o čem píše...
Jinak mě docela udivuje, že držíš v zácpě 10 minut vymáčklou spojku, když Ti nejde vyřadit rychlost. Proč nezhasneš motor? Potom jde vyřadit a můžeš znovu nastartovat s neutrálem a neničit spojku v záběru...


Ahoj samozřejmě jsem to tak dělal v srpnu frézovali magistrálu k Muzeu stál jsem v zácpě víc jak hodinu asi 150m před operou a po 20 nastartování už nechtěla baterka točit a těch 150m byla prví možnost otočit do protisměru to je těch cca 10 min.
Vladan
Vladtep
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. srp 2018 16:24:40


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron