Ukroucený kardan

Technická poradna...

Ukroucený kardan

Příspěvekod Hema » pon 03. zář 2018 19:07:25

Ahoj všem.
Při sjíždění z kopce, když jsem brzdil motorem mi začala motorka hučet od zadního kola. Rozhodil jsem kardan a zjistil jsem nemilou věc. Pastorek na který je připojená tyč kardanu a který pohání to velké ozubené kolo vzadu v "hrušce" je ukroucenej těsně za závitem. V autorizovaným servisu mi řekli, že se to jako díl nedá sehnat a musí se koupit celej kardan za 56 tis. Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo podobnou blbou zkušenost, případně nějaký tip, kdo by byl schopen ozubený kolo, nebo celej převod vyrobit. Nebo mi nezbude než koupit celej kardan? Taky jsem prošel ebay a něco by se tam našlo, ovšem otázka v jaký kvalitě.
Díky za každou radu, zkušenost, nebo postřeh.
Hema
Hema
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. led 2018 20:43:05

Re: Ukroucený kardan

Příspěvekod Mirlos » pát 07. zář 2018 23:02:57

Ahoj Hema !
V autorizovaném servisu žvaní nesmysly. Zkus toto :
https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... re/275900/
Některé ceny se mohou výrazně lišit podle roku výroby stroje, ale ve skutečnosti jsou součástky většinou shodné.
Z naší party nikdo s tímto problémem zkušenost nemá, nikdo to ani neslyšel, je to pro nás novinka.
Pořiď detailní fotografie kuriózní závady a umísti je sem na web.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Ukroucený kardan

Příspěvekod Hema » ned 09. zář 2018 19:56:33

Ahoj,
na Partsdepot jsem hledal jako první, ale jedná se právě o ten díl mezi číslem 13 a 14, kterej číslo nemá, takže je potřeba koupit celej kardan. Poptal jsem několik firem, který píšou, že vyrobí cokoliv, ale ani jedna z nich se nechytá, asi to není zrovna cokoliv :)
Fotky hodím časem, až to dostanu ven z kardanu. Asi mi nezbyde než zkusit objednat něco přes ebay a doufat, že to bude OK. Jinak se to ukroutilo přímo na konci závitu, kde to přechází v ozubení, takže asi nejslabší místo.
Hema
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. led 2018 20:43:05

Re: Ukroucený kardan

Příspěvekod Mirlos » ned 09. zář 2018 22:48:04

Ahoj,
no tak s tou českou cenou za celý kardan ve značkovém servisu nekecali, ale proč se tedy prodává jinde skoro za třetinu ? https://www.yamahapartshouse.com/oempar ... rive-shaft
Jestli je tohle co myslím ( postrádám sice hřídel co je mezi, ale píšou, že je to pro XVZ 1300 ), tak na ebay je dobrá cena.
s-l1600.jpg
Je to fakt prapodivné, že pastorek nemá číslo.
Každopádně přeji dobrý lov.
Čauky Mirlos
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron