PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Technická poradna...

PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Rasty » ned 11. čer 2017 10:38:45

Nazdar mládenci,
už jste se někdo seznámil s palivovým filtrem? Sice ještě nevím, jestli to bude tím, s největší pravděpodobností NE, ale mašina mi najednou přestala jet. Zatím netuším proč, tak jsem sundal nádrž a hledám. Sítko pal. kohoutu čisté, jako lilie a svíčky všechny stejné s pěknou světle cihlovou barvičkou. Pochybuji, že když je čisté sítko kohoutu, bude nepropustný filtr, ale i tak bych se na něj rád podíval. Ovšem jak se k němu dostat, to netuším, protože je schovaný dole v útrobách pod sedlem, kam nestrčím ani prst. Nevím, co všechno bych musel vyndat, abych se k němu dostal..... vidím s vrchu na jeho horní část, ale to je tak všechno. Neměl by někdo radu?
Tady popíšu k čemu vlastně došlo:
Chystal jsem se na výměnu oleje a tak jsem vyrazil na krátkou trasu, abych olej zahřál. Když jsem najel na obchvat a přidal plyn, po chvíli motor přestal táhnout a vzápětí umřel úplně. Už jsem to viděl na odtah, ale počkal jsem asi 5 minut a pak opět naskočil. Ujel jsem volnějším tempem asi 5 km a zdechl znovu. Zase jsem počkal cca 5-10 min a motor naskočil.
Dojel jsem do garáže (3 km) a nechal motor ještě chvíli vrčet na stojanu, několikrát jsem ho prohnal otáčkama a zdálo se, že se chová normálně a i do otáček šel dobře. Tak mi to přijde, že jen při zátěži ........jako by nestíhala dodávka paliva nebo ....... zkrátka nevím. Čerpadlo před startem zavrčí, ale jestli třeba při výkonu dává málo ..........zkrátka nevím a tak se ptám, jestli někoho nenapadá, co se tam mohlo odehrát.

Předem dík za každý nápad a mějte se všichni bez závad.
Obrázek
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Mirlos » ned 11. čer 2017 17:14:48

Ahoj Rasty,
ještě napřed zkontroluj průchodnost přisávací dírky v hrdlu nádrže. Když je ucpaná, nejede to, neboť vzniká v nádrži dost velký podtlak. Já to zažil dvakrát, stává se to když je v nádrži hodně benzinu a není místo na páry, které by ho přetlačily.
No a pak si třeba otevři v technice tu správnou stránku v náhradních dílech, kde je do detailů rozkreslená palivová soustava a budeš můdrejší.
Zatím čágo
Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Rasty » ned 11. čer 2017 20:06:10

Čau Mirlos,
to už jsem udělal, ale zatím z toho o moc moudřejší nejsem. Ale dík za odpověď, taky si myslím, že to bude přísunem paliva. Kdo hledá, najde, tak budu pokračovat v hledání. Tu přisávací dírku prověřím, ale nechápu, čím by se mohla ucpat.........teď mě ale napadá, že by možná mohla být přicpaná hadička, která je vyvedena do spodku, protože když jsem se tam díval, byly ty 3 hadičky, co trčí dole, dost obalené blátem s olejem......asi jak se rozstřikoval po kapkách z toho tlumiče.....že by se to ale dostalo dovnitř....no, uvidíme, všechno je možné, pak dám vědět

Tak zdar
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Mirlos » pon 12. čer 2017 6:11:55

Zdarec Rasty,
ta dirka v trubičce je tak malinká, že se snadno bordelem zanese. Mně se to stalo dvakrát a poprvé jsem z toho byl vyjukanej, neboť mašina nešla vůbec natočit, dokud jsem neotevřel nádrž. Bral jsem tehdy plnou a stalo se to pár kiláků od benzinky. Když už máš nádrž venku, tak to snadno kompresorem profoukneš. Taková blbost a fakt to nejede.
Taky bych vypláchnul nádrž do nějaké světlé nádoby a když tam bude bordel, pak bych teprve šel k fitru. Ale to asi znáš. Zasírá se to přepínáním na rezervu, záleží taky kde tankuješ. Nejlepší je to brzy ráno a není v tancích rozmíchanej ten bordel. Vždyť nemůžeš mít na Venturce moc najeto. Já s benzinem problém nemám, nakroutil jsem 53 000 km, tankoval i
různě po Evropě a kromě dvakrát ucpané dírce v hrdle, což se stalo v Česku, teče benzin jak má. Předpokládám, že máš přes zimu natankováno po hrdlo, když stojí mašina v garáži, kde to promrzá. Nádrž ráda bez benzinu rezaví a pak vzniká bordel. To asi taky znáš. No nic, rád se dozvím cos to tam měl za zádrhel. Hlavně ať Venturku nemusíš vláčet někam do servisu. Já pro změnu budu dělat spojku, dnes mi mají přijít lamely a přítlačák.
Tak se měj.
Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Horác » pon 12. čer 2017 6:51:13

Myslím, že to bude na 100% v dodávce paliva. Přesně dle výše uvedeného, zkontrolovat odvzdušňovací dírku v nádrži.
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Rasty » pon 12. čer 2017 12:13:50

Díky kluci,
mrknu na to........jinak nádrž je čistá bez koroze, na sítku pal. kohoutu -jak už jsem psal- nebylo ani smítečko, přes zimu mám samozřejmě vždy plnou.

Čau
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod martinž » pon 12. čer 2017 20:15:40

Ahoj,
teď u Dědka na srazu mi to taky zdechlo. Doma jsem zkusil hadicku a byla přicpaná. Prafoutoknul jsem ji kompresorem a pomohlo to.

Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod martinž » stř 11. říj 2017 18:32:25

Ahoj,
všechno je jinak. Pořád jsem si myslel ,že je závada v ucpané hadičce.Vše tomu nasvěčcovalo v Bretani jsem hadičku odpojil a jelo to v pohodě až domů. Doma jsem hadičku prostříkl čističem a profoukl. Motorka po cca 50km zdechla.
Potom jsem vyměnil palivový filtr, má se měnit po 20 000milích ko z vás ho někdy měnil? Filtr jsem rozkuchal ,ale nic závažného jsem tam nenašel. Po 100 km opět zdechla.
Poté jsem se pustil do čerpadla a zatím se zdá že jsem závadu odhalil. :D Kontakty byly pokryté jemným černým prachem.
Vyčistil jsem je a od té doby je pokoj. Od půkly července to zatím jezdí.

Martin
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Mirlos » sob 04. lis 2017 22:46:38

Ahoj chlopi,
nakonec jsme se stejně nedozvěděli co s tím Rasty měl. Známe tedy zatím jen dva zádrhele - hadička a kontakty čerpadla. Každá informace týkající se provozu stroje je důležitá a proto bych si rád přečetl jak to tehdy vlastně dopadlo. Předpokládám Rasty, že občas ještě na naše stránky mrkneš a dáš vědět. ;)
Díky M.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: PŘI ZÁTĚŽI PŘESTÁVÁ JET

Příspěvekod Rasty » ned 05. lis 2017 10:19:52

Ahoj klucí,

omlouvám se, že jsem to sem ještě nenapsal, nějak jsem na to už pak nemyslel.
Bylo to hadičkou. Profoukl jsem nádrž zevnitř a od té doby žádný problém. Palivový filtr jsem nerozdělával, protože sítko na ventilu v nádrži bylo čisté jak lilie, takže předpokládám, že tak tomu je i s filtrem.

Tak čau
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron