Destíčky

Technická poradna...

Destíčky

Příspěvekod martinž » ned 09. dub 2017 6:25:54

Ahoj kamarádi,

Asi budu muset koupit letos přední destičky, můžete mi doporučit jaká značka se osvědčila? Hlavně aby nezlikvidovaly kotouče.

Díky Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: Destíčky

Příspěvekod Mirlos » ned 09. dub 2017 19:01:14

Ahoj Martine,
hodně vychvalují značku NISSIN, ale já jsem spokojen se značkou GOLDFREN. Už jsem je měnil 3x a v pohodě. I ten závodník co mi dělá občas mašinu, mi je doporučil. Dojížděl jsem je na 2 mm a celou dobu nebyl problém. Sice jsem dával nové kotouče, ale s destičkami to nic nemělo. Teď je to šepot květin. :D Jsou podstatně levnější než ostatní. Kotouče parádně vyleštěné. Teď budu sice dávat na zadek anglické DP 409, neboť jsem je koupil před lety jako náhradní. Vždycky když dávám nové, kupuji další do rezervy. Na zadek je dávám podruhé. Kolo je venku, tak mi kámoš stočil na soustruhu hranky na okraji aktivní brzdné plochy, aby se lépe sundaval brzdič. Ještě mají ty jeté tak něco přes 3 mm, ale raději už tam dám nové. Čeká nás hodně kilásků. Netuším co měl za značku Eda, když se mu to podělalo na Korsice. Tyhle DPéčka jsou hodně dobré, ale jak píšu, jsem spokojen s Goldfreny. 8-)
Čauky.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Destíčky

Příspěvekod 007garfild » pon 17. dub 2017 15:00:04

Ahoj kamarádi
I já musím měnit přední destičky a nevěděl jsem, že i při tak banální záležitosti budu mít vrásky na čele :o . U plechovek jsem destiček navyměňoval nesčíslněkrát a vždy jsem si poradil , ale tady je to pro mne premiéra. Tak že od začátku, začalo to šokem při vyndání ze skříně dvojím balením :shock: že tady něco nesedí :shock: foto 1 . No nic , abych svůj šok rozchodil, tak jsem se pustil do demontáže , zasunout zvedák foto 2 :) a usadit stroj. Příprava potřebného nářadí a můžu začít, no a problém na sebe nenechal dlouho čekat :cry: . Při povolování plovoucích třmenů na každé straně po jednom šroubu ne a ne povolit, dalo by se říct, že mírně něco povoluje, ale šroub to není :cry: . Tak abych to shrnul, různé speciální spreje na uvolnění, kladivo, sekáč a dva dny práce, nikám to nevedlo a začala ta zmíněna vráska na čele. Nakonec to dopadlo tak, že na jedné straně jsem šroub povolil, ale uvnitř jsem imbus dost natáhnul, dalo by se říct, že to bylo na hraně povolení. Druhá strana to nevydržela a tam se klíč imbus protočil a bylo vyděláno :cry: . Dlouhé přemýšlení a hledání ocel. imbusů se mi podařilo doslova a písmene nahulákat do šroubu větší průměr , pak si ho malinko upravit foto 3 a zavařit foto 4 . Šroub sem povolil jednou rukou, mezi tím jsem už objednal dva nové PARTSDEPOT a ty už nemají imbus, ale normální šestihrannou hlavu, asi soudruzi na to přišli :lol: foto 5
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Destíčky

Příspěvekod Mirlos » úte 18. dub 2017 14:19:43

No přátelé, tady právě nastává ta chyba, že se s tím nehejbe. Sundavám kolo, tak povolím brzdiče, takže každá guma kolo dole, brzdiče taky a snadněji se to tam nandavá zpátky. Když připočtu brzdové kotouče, tak jsem to sundaval za posledních osm let nejmíň desetkrát. Ale pozor ! Jak se zmiňuji o stržení hranky zadního brzdového kotouče (když jsem měnil tlumič) tak ty imbusy co ho držej jsem musel drsně poklepat, pak použít opravdu kvalitní ocelové imbusy, ty tam taky nabušit a každý jeden šroub nahřát plamenem. Od výroby to tam bylo řádně zalepené. Někdy je to fakt pakárna.
Až budete dělat zadní brzdy, mrkněte na obvodovou hranku kotouče, zda by nechtěla ubrat. Brzdič se tam rafne a nechce ven.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron