MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Technická poradna...

MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Mirlos » pon 03. dub 2017 14:24:11

Ahoj přátelé motorismu a kutilové především.
Výměna centrálního tlumiče je u Venturky naštěstí jednoduchou záležitostí.
Nářadí : 1x očko 17, 1x oříšek s ráčnou 17, 1x oříšek 19, pevnější šroubovák nebo kulatinku průměr 8mm, drátěný kartáč, malé kladívečko a WD spray.
Samozřejmě musí zadní kolo ven, což umí každý když mění gumu. Motorka je zvednutá na křížovém zvedáku, takže pohoda.
Uvolníme napřed přifukovací ventilek ( oříšek nebo trubka 19 ) a očistíme drátěným kartáčem zaflákané jemné závity šroubů tlumiče a prostříknem WDéčkem.
1. vyndáme spodní šroub tlumiče - kyvkou si pomůžeme nepatrnými pohyby a šroub jde lehce vytáhnout.
2. kyvka spadne dolů a tím máme dostatek místa na vyndání horního štoubu.
Tlumič lehce vyjmeme a zpětně tam vrazíme nový. Napřed horní šroub a pak spodní. Pomůžeme si proti šroubovákem nebo tyčkou na vycentrování spodního otvoru úchytu s kyvkou a šroub tam zase vleze lehce nebo velemírně poklepeme kladívečkem. Šrouby jsem máznul grafitkou.
Pak ukotvíme ventilek. No a teď v novém případě je tam navíc oproti původnímu tlumiči odvětrání manžety. To se nabízí zavěsit háčkem na hadici za rám pod sedlem, ale tam je málo místa, sedlo na hadičku tlačí a zátka může vypadnout, takže jsem to jen otočil vedle baterky. Jelikož vzduch v manžetě pulsuje, může si nasát i prach přes mrňavou dírku v zátce. Vylepšil jsem to použitím filtrační tkaniny se kterou pracujeme a ta ten případný bordel zachytí.
1. spodní šroub ven.jpg

2. horní šroub ven.JPG

3. už je venku.jpg

odvětrání manžety - NE.jpg

odvětrání manžety - ANO.jpg


Děkuji za pozornost a přeji mnoho pracovních úspěchů :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod EDA » pát 07. dub 2017 7:47:58

Ahoj Mirlosku a díky za hezký návod.
Rád bych využil příležitosti a zeptal se: Jak vyměnit chladící kapalinu?
Mám ještě původní ( 9let) a asi by to už chtělo novou.
Loni jsem se před Rumunskem začetl do manuálu a trochu resp. spíše hodně jsem se ztratil. Kde proboha jsou všechny vypouštěcí otvory - i pod okrasnými žebry válců? Kde je vypoušťák na čerpadle? S časových důvodů jsem to těsně před odjezdem radši odložil a nyní by bylo vhodné to asi uskutečnit. A co typ? Je tam modrá, u nás jsem sehnal jen žlutou.
Moc prosím o radu jak to jednoduše zvládnout.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Mirlos » pát 07. dub 2017 19:55:31

Ahoj Edo,
no abych vyměňoval chladící kapalinu na čemkoli mi ještě nikdy nenapadlo, ale častokrát jsem ji v životě doléval po nějakých zádrhelích v systému. Určitě tam může být normální modrá, která se běžně používá v autech. Důležité je si ji nechat kukátkem přeměřit a hned budeš vědět na čem jsi. Kdybych to chtěl vypustit, tak sundám hadičku dole pod chladičem. Myslím si, že když je ta kapalina kvalitní, není čeho se obávat. Ono se o výměně chladící kapaliny nikde moc nepíše
Horší už je to s brzdovkou, ale to už je jiná kapitola. :shock:
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod golett » pát 07. dub 2017 21:09:55

No Mirlosku a pude repasovat nebo kupuješ nový za ranec? :?: :geek: :roll:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod martinž » ned 09. dub 2017 6:20:42

Ahoj Edo,
Kapalinu jsem měnil, když jsem nasazoval kryt chladiče. Jak píše Mirlos, odpojit spodni hadici u chladiče.
Já jsem tam dal kapalinu škodováckou, tu jak píšou že je mísitelná se všemi druhy kapalin. Potom stačí dolít do plna, nádobku po rysku, nastarovat,po chvíli zkontrolovat hladiny a je to. Do dnes neubyla ani kapka.

Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Mirlos » ned 09. dub 2017 18:32:30

Ahoj Jirko,
REPASOVAT NELZE ! Šel tam nový za 9 000,-Kč. Znám člověka, co se pouští i do nerozebiratelných tlumičů, jde vlastně jen o "O" kroužek, ale pak je tam ještě ten vzdoušek a stará manžeta, je to pracné, musí se říznout, něco se vyvrbí a pak se to zahodí.Kdyby nebyl ve světě k sehnání, určitě bych do toho šel nebo hledal náhradu. Takhle mám radši novej origoš. Jsme na něj holt těžcí, ale když vydrží dalších 50 000 km, tak OK. :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod golett » čtv 13. dub 2017 8:06:45

Zdar Mirlosku,
no za devítku je to slušná cena. Já viděl na netu nabídky a diskusích že stojí až kolem pětadvaceti to bylo šílené. :roll: :D
Proto jsem se ptal.
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod EDA » stř 03. kvě 2017 5:41:11

Ahoj kutilové,
Mirlos to asi trochu přivolal :D . V nedělí jsem po zimě odkryl a co nevidím - loužička. Zadní tlumič v prdeli a to pří 45000km. Asi se na tom podepsalo loňské Rumunsko. Takže jak na to díky Mirlosovi vím. Teď ještě prosím poraďte kde koupit.
Díky moc.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Mirlos » stř 03. kvě 2017 17:03:18

Ahoj Edo,
já nakupoval zde. Cena se mění jednak podle kursu měn a jednak podražováním. Vidím, že dnes už je za 11 500,- Kč a já ho měl vloni v listopadu za 9000,- Kč, ale kdybych ho koupil už v září, tak byl za "pouhých" 8800,- Kč.
HLAVNĚ TAM UVEĎ ZŘETELNĚ VIN !!!
http://www.partsdepot.cz/originalni-dil ... re/275897/
Doma jsem to měl z Liberce do třech dnů. Přeji mnoho úspěchů. :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod EDA » čtv 04. kvě 2017 5:51:20

Díky moc Mirlosku,
tuhle firmu samozřejmě znám a beru tam, když není jiná možnost. Teď tam skáče cena 9291 tak to večer prubnu objednat.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Další

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron