MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Technická poradna...

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod EDA » pon 29. kvě 2017 6:33:29

Přátelé,
trocha osvěty pro případné další měniče, jak ušetřit spoustu peněz. Zjistil jsem, že pro Venturky od r.v. 2004 to vyhazuje tlumič za více jak 25.000,- kč s dodací dobou několik týdnů. Jelikož tlumič na fotce vypadal úplně stejně, poprosil jsem Mirlose ať mi pošle hlavní rozměry starého tlumiče a ty se naštěstí přesně shodovaly s mým "novým". Takže jsem s trochou nejistoty objednal tlumič na Venture r.v. 2008 jako tlumič na Venture do r.v. 2004. Včera jsem to vyměnil a všechno sedlo jak prdel na hrnec. Takže ušetřeno 16.000,- a to jenom díky náhodě, že Mirlos měnil a vše popsal. Takže ještě jednou moc velké díííky.
O tom zda je to záměr nebo jenom neznalost prodejce, se dá jenom spekulovat.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Rasty » ned 11. čer 2017 9:50:22

Nazdar hoši,
zdravím všechny "přivolávače katastrof" (jak píše Eda, že to Mirlos asi přivolal ;) ) a hlásím, že letos jsem na tom úplně stejně. Tuhle loužičku jsem objevil v garáži před 14 dny - ještě den před tím jsem měnil olej a nevšiml jsem si, že by na spodku bylo někde něco mokrého. Na druhý den přijdu do garáže a vidím louži. Takže tlumič je objednán, zaplacen (9 291,-) a čekám na dodání. Mimoch. zajímavá věc - tento obchod jsem měl uložen v záložkách mezi oblíbenými a když jsem stránku rozklikl, zrovna se mi tam ten tlumič otevřel. Podotýkám, že jsem tam zabrouzdal ještě před tím, než jsem objevil tuhle rubriku na našem fóru. Asi jsem to měl někdy v dřívějšku otevřené kvůli tomu, že se mi už asi před rokem zdálo, že při propružení tam něco povrzává. Ještě jsem si v duchu říkal, jestli bych tam neměl někde stříknout trochu WDečka........
Ale jedna věc mě trochu štve - mám najeto asi nejméně ze všech (jsem chudý motorkář) a přesto vytekl najednou z ničeho nic u zaparkovaného stroje v garáži. Z toho vyplývá, že to není jen najetými kilometry (mám tam teprve 21.000 mil), ale stářím pryže - ten gumový o-kroužek prostě asi dlouho nevydrží.

Když jsem to objevil měl jsem bobky z toho, jak se tam budu dostávat. Mirlosi, díky za perfektní návod.
Mám ale ještě jiný problém a s tím si nevím rady vůbec - ale to dám do jiné nebo do nové rubriky.

Tož čau ogaři a držte sa.ObrázekObrázek
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Rasty » pon 12. čer 2017 12:34:46

Potvrzuji Edova slova, objednal jsem ten samý za 9.291,- a přišla mi tato odpověď:

Dobrý den,
děkuji za vin, kdle kterého je vašemu modelu XVZ13TFS 2007 USA
určen tlumič s obj. číslem 4XY-22210-10 který jde objednat pouze z USA, s dodáním do 30 prac. dnů za cenu 24075,-
prosím tedy o potvrzení jakým způsobem v objednávce pokračovat
děkujeme
Václav Hajdur
PARTSDEPOT.CZ


Jak píšeš Edo, buď to na nás zkouší a nebo to prostě neví.......
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod arnošt » úte 13. čer 2017 7:41:54

Ahoj chlapci,
asi nebude problém ve stáří pryže a najetých kilometrech, ale v kvalitě konkrétného kusu tlumiče. Na mé patnáctileté ventuře mám přes 60000 km a tlumič je úplně OK. Teda zatím, doufám, že se tímhle sdělením moc nerouhám :D ..... Zato jsem musel teď měnit zadní brzdový kotouč, který toho vydržel při mém soustavném přibržďování taky celkem dost...-ale origo za 4.500 zas není tak přehnané, pokud to bude na dalších 60000 km :lol:
Všechny zdravím Arnošt
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Rasty » úte 13. čer 2017 17:04:48

Ahoj Arnošte,
nevím nevím, ale proč by měla být kvalita u originálu z výroby (dovoz USA) menší .........ledaže by amíci měli horší kvalitu, než zbytel světa........no :?
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod Adik159 » pon 09. črc 2018 19:28:22

Ahoj kamaráti Venturisti.
Pre mňa sa stala táto tema momentalne aktualnou.boli sme na DV do BG Primorsko- spravili sme dokopy 3600km necelych a doma sa mi objavila pod centralnym tlmičom kaluž olejčeka.meral som tlak ten mi nezišiel pekne drží 1,8 ako bol nafukany akurat ten olej pod ním a neustalene kyvanie akoby tam tlmič ani nebol (skratka ako na loďke)....
Nechcem tu odbočovať od temy ale problem nastal pri tejto trase aj na prednych tlmicoch.tie mi prestali držať tlak.fukaval som ich na 0,6 a po prichode do BG mi sfukli na nulu aj som dofukoval dva dni držia pri stojacom stave ale zijde tlak aj tak.... ďalšia vec na prednych okrem tlaku je že neskutočne začali buchat po prechode na nerovnosti alebo jamke....moja venturka ma momentalne nabehanych uz 99600km vsetko bolo fajn len jeden usek dialnice (dost dlhy) BB ol katastrofa a tam sa mi toto vsetko udialo.
Riešili ste niekto už aj predné?
Ďakujem za každú radu nazor či skusenost popripade odporučenie jak to vyriešiť relativne lacno ale 100%ntne aby sme mohli vyletovat znovu
Adik159
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17. kvě 2017 11:08:32

Re: MĚNÍME CENTRÁLNÍ TLUMIČ

Příspěvekod pitris » pon 23. črc 2018 10:39:17

zduř fšecy
tak já budu měnit taky.
poprvé někdy v 50 000 km, když jsem červinku kupoval (to vlastně ještě byla zelinka).
no a fčil po návratu z makaronska pod motkou v garáži olejová loužička :shock: a zdá se mi jako by plavala (hlavně při vyšší rychlosti u táhlé zatáčky při lehké nerovnosti vozovky musím docela razantně zvolnit, neb to opravdu dost plave a já většinou v ploutvích nejezdím....)
tuž tak. no a pro zasmání mám najeto lehce přes 100 000 - takže vydržel cca 50 000 a je po něm.

zduř jak cyp
pitris
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Předchozí

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron