Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Technická poradna...

Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Mirlos » ned 13. zář 2015 19:54:24

Ahoj jezdci !
Děláte si někdo kontrolu průměrné spotřeby od natankování plné nádrže do bodu přepnutí na rezervu ? Nějak mi to začalo dramaticky žrát. Jede to pořád stejně dobře, kravál to dělá stále stejnej a z původních 5,6 L/100km jsem se dostal na 6,7 litru. :cry:
Svíčky nové, filtry čisté, benzin beru tedy kde se zrovna namane. Jó, ta spotřeba je samozřejmě stále ve dvou lidech a s cca 10 kg náloží. Takže od tankování k tankování jsem hluboko pod 300km oproti dřívějšku, kdy jsem tam měl vždycky přes tři sta. :roll:
Zatím čauky
Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod martinž » úte 15. zář 2015 17:54:41

Ahoj,
přesné zápisky o spotřebě nevedu. Ale letos v létě jsem dospěl k názoru,že hodně záleží na tom jak jedeš.
Ve Švýcarsku po dálnici ujeto na nádž asi 300km (hodně omezeni 80a 100),v Německu tak asi 240km a to jsem jel okolo 130km/h. Takže je to jenom o stylu jízdy.
Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod 007garfild » stř 16. zář 2015 9:05:05

Ahojky všem
já jsem na tom obdobně jako Martin,jen těch km máme méně najetých :lol: , také si nedělám zápisky, jen vždy vynuluji stav od tankování k tankování a spočítám aktuální spotřebu. Od 80 - 100 se dostanu přes 300km a nad 130km a dál se to nelíbí mé ženě, ale neskutečně to papá, troufal bych, si říct že bych se dostal pod 240km najetých :cry: Letos na jaře jsme jeli na Sázavu v dvojce a opravdu jsme to drželi na 80 - 90 tam i zpět a spotřeba vyšla neuvěřitelných 4,8l třikrát jsem to počítal a pokaždé to tak vyšlo :shock:
Opravdu je to asi o stylu, tak bacha pánové jak budete tahat za ten heft :lol: ;)
Ještě když se tady píše o palivu, tak jsem dostal radu na zimu, nejen že mít plnou nádrž, což jsem věděl :lol: , ale dát nějaké aditivum a projet, tak aby se to dostalo do karburátoru, jelikož i ten benzín není to co býval a přes zimu když se netankuje pěkně agresivně pracuje nejen v nádrži, ale v karburátorech a pak jsou akorát vrásky na čele a vítr v peněžence :cry: Jaké máte zkušenosti a popřípadě jaké aditiva používáte, děkuji Milan
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Mirlos » čtv 17. zář 2015 21:03:40

Ahoj,
no to s tím stylem jízdy máte hoši pravdu, ale já to sleduju delší dobu a byl jsem pořád někde kolem 5,4 - 5,6 L/100, protože jezdím stále stejně dravě. Dálnici nepočítám, ale když už je o ní řeč, tak vloni na akci Bešeňová a letos Francie jsem si jí taky dost užil, ale byl jsem pořád do šesti litrů. No a teď se courám Jihočeskem, že skoro ani pětku nedám a jedu pomalu za sedm litrů. A začalo to nedávno. Na Kanadě ještě dobrý. No možný je, že jsem někde natankoval vodu z knedlíků a né benzín. Zkusím tam dát 98 co to udělá ( na Drakouši jsem s ní měl mimořádné výsledky a navíc byla tehdy levná ) a ještě jednou zkontrolovat seřízení karburátorů.
A to aditivum na zimu mi taky zajímá i když jí pravidelně startuju a přezimuje při +16°C. Pozeptám se závodníka co si o tom myslí.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Jura » sob 19. zář 2015 14:58:54

Pánové, nestačím se divit. I při eko jízdě, tzn. do 130 km/h se nejsem schopen dostat pod 7,5 litru. Pomaleji to nejde, to pak usínám. V Alpách při společné jízdě s "o něco" lehčími stroji hravě přes 9 litrů. Stejně tak nevěřícně hledím na tvrzenou výdrž pneumatik. Zadní Dunlop 404 mi vydržela 4 (slovy čtyři) tisíce kilometrů. Fakt nevím, čím to je. :lol: Ale kdyby mi záleželo na spotřebě, koupím si dvouválcovou pětistovku.
Jura
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 03. dub 2014 4:55:19

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod 007garfild » sob 19. zář 2015 19:59:23

AHOJ
nechci tady někoho naštvat, ale ve středu jsem tankoval po kombinované spotřebě (dálnice, silnice I a II) s baťůžkem a průměrnou 90km/h vyšla spotřeba 5,35L. Věřím tomu, že kdyby nebylo dálnice dostal bych se pod 5L , ale stále se bavíme do 90km/h a dá se za 4,74L . Můj názor je, že už 100km/h nebo 130km/h je už velký nástup spotřeby, příklad: tankoval jsem v Olomouci do plna a mazal s baťůžkem do J.Hradce, tak že po dálnici běžná rychlost 140 - 160km/h a v Humpolci jsem musel dotankovat :shock: po asi 190km, nerad jezdím na červenou ještě zbývalo nějakých 50km. Kamarád má Virago 1100 a měl spotřebu kolem 7 - 8L a jezdí sám, ale do 80km/h pohodová jízda a nad, šílené prskání a kuckání. Nakonec se s toho vyklubalo, vyžrané jehly těsnění a sítka v karburátorech (kvalitní benzín :evil: , proto jsem se tady ptal na aditivum) a teď se to chová kultivovaně a spotřeba šla hoodně dolů, taky ho to stálo 6400,- Co se týče pneu, tak zatím nemám takové zkušenosti, máme najeto přes 5500km na Pirelli a pokud nezměním styl jizdy, tak věřím že to samé ještě najedu :lol:
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Mirlos » ned 20. zář 2015 19:46:49

Ahoj borci,
když tu Jura píše, že kdyby řešil spotřebu, koupí si dvojbuch pětikilo. Ta myšlenka je zcestná když vím, že mi jezdí mašina dlouhá léta průměrně kolem 5,5 - max.6 litrů a teď při rychlostech od 40 do 80 najedu o padesát km méně, tak to je snad důvod k zamyšlení, né ? Přeci nepojedu po Evropě s vědomím, že na stejný kilometry co jsem jel minule, budu potřebovat o dvě nádrže víc. Za to mám známku do Švýcar. To už něco značí a ty jehly a vylochtaný klapky o čem píše Garfild můžu potvrdit. Tam co jezdím k závodníkovi jsou vidět lecosy. Doufám, že nebudu mít třeba díky blbýmu benzinu taky průser s karburátorama. Mám najeto s Belindou teprve něco málo přes 40 000 a tyhle zákroky mě děsí.
Juro, ještě jsi nám neprozradil jak starou máš Venturku a jakou barvu a jestli jsi jí koupil z druhé ruky nebo novou. Ono se dá leccos zamaskovat. A taky jak stará byla ta guma cos sjel a na kolik hustíš. V sekci TIPY A TRIKY jsou vzory barev pro ten který rok výroby a má-li to někdo jinak, pozná se zákrok. Pak jsou ještě další věci, které musí mít každá Venturka a když tam chybí, není něco v pořádku. A ty karbesy si nech změřit ( taky TIPY A TRIKY ) a pak napiš jak jsi dopadl. Nemůžu ty tvoje hodnoty skousnout. :roll:
Čauky Mirlos.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Jura » úte 22. zář 2015 6:42:11

Doplním pár informací ke spotřebě benzínu a gum. Motorka byla poprvé zaregistrovaná k provozu v roce 2000 ve Francii, jde o evropskou verzi, ale podle barevné kombinace béžová/šedá to bude zřejmě rok výroby 1999. Motorku jsem koupil na jaře 2014 z druhé ruky s tím že dlouho nejela, čemuž se podle roku výroby pneumatik a zahnojených karburátorů dalo věřit. Následovalo vyčištění a seřízení karbeců, nové jehly (o tom už tu někdo psal), výměna spojky (byla slepená, ne opotřebovaná), vyteklého zadního tlumiče, výměna gumových brzdových hadic za pancéřové, výměna všech náplní, přetěsnění kardanu a nové obě gumy. Při koupi svítilo na tachometru 51 tis km, nyní mám necelých 57 tis. Kolik to má skutečně se zřejmě nikdo nikdy nedozví, ale jede slušně, olej nežere vůbec, nikde nic nechrastí. Motorku jsem kupoval jako druhou do rodiny kvůli ženě, protože ta se se mnou na XJR (což je ta první v rodině) bojí a odmítala se mnou na ni pustit synátora. Že prý XJR moc jede. Když jezdím se ženou, musím pomalu, plynule, řadit rozvážně, 120-130km/h je limit. Ale ani sólo mě to rychleji příliš neláká. Jen výjimečně jsem si vyzkoušel, že i poté kdy ručička tachometru doleze až na konec, motorka stále zrychluje. Vycházím z toho, že jezdit rovně a rychle umí každý blbec, takže si užívám zatáčky. Platím za celou gumu, takže ji taky celou ojedu. Nebojím se motor vytočit, vždyť je původem z Vmaxe. Faktem je, že motor má s hmotností co dělat, ikdyž zrychlení je na tu váhu a rozměry zajímavé (hlavně v porovnání s H-D Electra Glide). Pokud jedem ve skupině a chci se držet lehčích motorek, nic jiného, než točit, mi ani nezbývá. Navíc ve skupině často jezdím poslední, protože ostatní znervozňuje, že přeze mě špatně vidí a občasný kravál a snop jisker od ploten. Jako poslední musím dohánět ty přede mnou, o to větší to je kalup. On bude asi největší problém v pravém zápěstí. Tož tak.
Jura
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 03. dub 2014 4:55:19

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Mirlos » úte 22. zář 2015 15:16:35

Ahoj Juro,
no to musel s Venturkou jezdit před Tebou nějakej flegmouš. Na ty najeté kilometry docela dost zásahů. Zadní tlumič tedy nepočítám, ten mám taky kaput když ji neustále přetěžujeme ( stabilně celkově přes šest metráků ). Ještě jsem ho neřešil, vytekl vlétě, ale vůbec to na jízdě není poznat. Jinak je divné, že už bylo nutno dělat u té Tvé karbesy a taky záleží na jakej olej jezdila, jak motor, tak kardan. Když se o stroj člověk pořádně stará, včasné výměny všech kapalin, filtrů a svící, tak o motor a věcí kolem se můžeš začít trochu víc zajímat až po 100 000 km. Jsou i tací, kteří do 150 000 km nemuseli řešit pohonou jednotku.
Každopádně až koupíš novou, podotýkám novou zadní gumu od Dunlopa, tak na ni musíš najet ve dvou i se zátěží skoro 13 000km. A jestli tam máš dobrý svíce a čistej vzduchovej filtr a nebudeš tak kvrdlat heftem, propracuješ se časem k nižší spotřebě. Jinak Venturka je otáčková, takže těmi nic nekazíš. Pak je silná jako býk . :D
Čauky Mirlos

P.S. Až budeš mít správně seřízené karburátory a začnou Ti v Alpách střílet výfuky, tak z toho si nic nedělej. Ten systém je totiž citlivej na nadmořskou výšku. Sjedeš z kopce a je po střílení.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Spotřeba paliva zatížené Venturky ?!

Příspěvekod Puja » sob 26. zář 2015 12:07:01

Zdravím všechny Venturaky ;) Mám doma tuto krasku zatím chvilku a najeto jen asi 2000km,ale spotřeba my vychází kolem 5,5 litrů. V pondělí vyrazim do Jeseníků, tak uvidím co udělají řádné krpaly se spotrebou ;) Mějte se a budu se těšit až se uvidíme za riditkama. Puja
Puja
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. zář 2015 19:39:50

Další

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron