plexi

Technická poradna...

plexi

Příspěvekod marvin » ned 06. črc 2014 12:27:17

Zdravím vás lidičky,
splnil jsem si sen a koupil jetou Venturku na dlouhé cestování,pro pohodlí baťůžka i moje.Neohli by jste mi doporučit nějaký servis ,kde mají s Ventůrkou zkušenosti?Chtěl bych ji nechat prohlédnou,neznám ji a nerad bych něco podcenil.Jsem z Nymburka.A ještě jeden dotaz,mám vysoké plexi a baťůžek si stěžuje,že při 130km/h ji vítr fackuje do helmy.Jaká výška plexi je ideální (měříme 174cm) a kde ho mohu objednat abych ho měl co nejdříve?Za měsíc jedu do Chorvatska,tak to chci mít vše v "cajku". Moc díky všem za případné rady a nápady.
marvin

můj mail:mimart.cz@seznam.cz
marvin
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. bře 2014 18:26:19

Re: plexi

Příspěvekod milan » ned 06. črc 2014 20:17:21

Ahoj.
nazor batůžka je zajímavý, slyším ho poprvé. Stejně koukaj kolem dokola :lol: Nejrychlejší řešení je, si ho nechat uříznout. U nás např. Origo autosklo. Myslím,že pobočky jsou všude.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: plexi

Příspěvekod Mirlos » ned 06. črc 2014 20:39:19

Ahoj Marvine,
no jestli máš vysoké plexi, tak už Ti nikdo s vyšším nepomůže a batůžek holt musí mít zavřený blembák do protivětru. Když však pojedeš couračku, nechá se i vzadu sedět s otevřenou JETkou a brýlemi. Jen to nesmí být nadlouho, po 500 km už začíná být tvářička naducaná ;) Plexi se vyrábí několik druhů. Nejlepší pro mne je široké co přesahuje štěrbinu kotvení v přední masce na každou stranu o 6cm ww.ebay.com/itm/Yamaha-Venture-WINDSHIELD-4XY-Royal-star-venture-clear-wind-shield-17-1-2-inches-/400516867738?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5d40aa669a&vxp=mtr
Myslím, že není nejvyšší, ale s moji výškou 182cm mi plně vyhovuje při jízdě bez brýlí. Manželka vzadu si už zvykla a navíc má 162cm. Neznám mašinu, kde by se díky plexisklu výrazně zlepšily podmínky pro spolujezdce, pokud je tedy řeč o vyšších plexisklech. Vychází ten nápor u všech křižníků dálnic pro spolujezdce nastejno. Je to daň za vysokej posez s rozhledem :)
Motorku dej každopádně zkušenému servisákovi ( značkový servis yamaha není vždycky tou správnou devizou pro opravy Venturky ). Musíš se zeptat konkrétně u vás v kraji ostatních kluků kteří jsou spokojeni s nějakým opravářem motorek. A tady na našich stránkách je k mání manual i schéma pro servis. Pokud ta mašina nevykazuje prapodivnej zvuk v klidu i při jízdě, nestřílí do výfuku, nemá zpuchřelá gumová kolínka nad karbesy, nemele sebou na vidlích a neskáče jako koza, tak bych se v tom moc nehrabal. Důležitá je voda v chladiči, brzdové destičky, správnej olej a kapalina brzdy/spojka, dobrá baterka a dobrý gumy. Neřekl jsem nic nového, ale spousta lidí na to zapomíná.
Přeji mnoho úspěchů a radostí s Venturkou.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: plexi

Příspěvekod marvin » ned 06. črc 2014 21:14:02

Kluci moc díky,
ještě skusím "baťůžce" zmodifikovat helmu,v pátek to na dálnici odskoušíme a když tak koupím kratší plexi.Děkuji Vám za rychlou reakci.Ještě snad kdyby jste mi dohodili nějaký ten motoservis,kde tyto krasavice dělají a mají s nimi zkušenosti.Tadyv blízkosti o ničem spolehlivém nevím.Já mám 1400 Suzuku Introše,ale ta Venturka je dost jiná a podstatně složitější a tak bych chtěl,než povalíme do Chorvatska,aby se mi na ni koukli zda je vše v pořádku.Má to spoustu zvuků,které neznám(na volnoběh cvaká a to já u Suziny neznám) a tak mi připadají nenormální.Bývalý majitel mi k ní moc neřekl a tak bych potřeboval aby mi někdo ukázal,co je potřeba hlídat a nějaké ty vychytávky a mouchy.Já vím,je to vše kách,ale byl jsem tři měsíce mimo republiku a mašinu mám teprve od března.Tak se nehněvejte že tak otravuji.
PS:Dědek mi nabídl,že pokud budu chtít k vám do party,mám dveře otevřené.Vážím si toho a bude mi ctí.

Velké díky vám všem!!
Marvin.
marvin
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. bře 2014 18:26:19

Re: plexi

Příspěvekod EDA » pon 07. črc 2014 9:06:19

Ahoj Marvine,
vítám tě mezi Venturáky. Od koho jsi koupil, není-li to tajné? Nahoď nějaké foto.
Co se týká plexi, ideálního stavu pro oba asi nikdy nedocílíš. Zkracoval jsem dvakrát a pořád mám turbulence. Alespoň tě to udržuje v bdělosti :D
Se servisem musím souhlasit s názorem Mirlose. Vžy jsem dříve pečlivě dodržoval manuál a dělal všechny preventivní údržby. Vyhozené peníze a čas. Když to jezdí, tak jenom řeš olej, filtry, gumy a další kapaliny a brzdy. I přes pečlivou údržbu mi zcela bez příčiny odešla zadní brzdová deska. Obložení prostě zmizelo a sjel jsem mm plechu. Dal jsem nové no name desky, hned začlo všechno fungovat jak má. Po 2000km jsem provedl revizi, desky úplně v pořádku, kotouč taky. Jen jsem to vyčistil a jezdím. Tímto děkuji za radu všem osloveným.
Nejlepší údržba je častý provoz!
Tak hodně šťasných kilometrů a ukaž se na nějaké akci.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: plexi

Příspěvekod marvin » pon 07. črc 2014 12:57:10

Zdravím Edo,
díky za zprávu,mašinu jsem koupil od pražáka Hubáček Jiří,je to městský policajt.Prý s vámi také jezdil.Řekl mi,že s ní v malé rychlosti praštil o zem.Dal ji opravit,zbytek jsem dodělal doma.Pokud to člověk neví,nevšimne si toho.Říkal,že je motka v cajku,ale znáš to,důvěřuj ale prověřuj.Proto jsem ji chtěl jen v servisu nechat prohlédnou a aby někdo poslechl motor zda je vše normální.A chtěl jsem se také dovědět něco víc než těch pár informací,které jsem dostal při koupi.Jak jsem už psal,sedlám ještě Suzuku 1400 Introše,ale to je proti Venturce "kafemlýnek",co se tedy složitosti týká.Na Motorkářích .cz jsem pod nickem- m.a.r.v.i.n
Tak ještě jednou díky,přeji Ti zdravíčko a uvidíme se.

marvin
marvin
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. bře 2014 18:26:19

Re: plexi

Příspěvekod milan » pon 07. črc 2014 15:16:16

Jj. Jirka s námi opravdu byl. Jednou na Šumavě. Venturku koupil od Jardy Rozsypala z Prahy.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: plexi

Příspěvekod Mirlos » pon 07. črc 2014 18:07:27

Ahoj Marvine,
Jirku " Blooberyho " můžeš potvrdit když se podíváš na fotky ze Šumavy Mítinku v červnu 2011 v sekci NAŠE AKCE. Tenkrát byl na svojí zelenkavou šedivku moc pyšnej. Myslím si, že u něj netrpěla. Jinak s tím položením to čeká každého, tomu se nevyhneš. Já mám pokládek z klidu několik a z jízdy na umaštěným kruháku jednu. Kromě přibroušených padáků žádná újma a ani to není vidět. Koupil sis těžkej stroj, co rád klouže na trávě, štěrku a mokrejch kostkách atd. Zadní kolo potřebuje pro tu váhu dostatečnou oporu a jde hned za plynem :D časem na to přijdeš, tak bacha.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: plexi

Příspěvekod marvin » pon 07. črc 2014 23:59:04

Zdarec Mirlos,
jsem si toho vědom.Mám garáž trošku do kopce a pozadu to sám nedám :shock: .Suzina má 246kg a s tou to dávám jako prd :P .Právě proto jedu tak daleko sám abych si ji trochu osahal a zvykl si na ni.Nerad bych až pojedu s Vámi byl za jelito :D .Je mi jasné,že jsem si koupil "autobus",ale já ho chtěl,za to pohodlí to stojí a Venturky jsou móóóc pěkné stroje.Hold musím přemýšlet jak a kde zaparkovat :roll: ,jinak se nadřu jako vůl.Jo a po zemi jsem se také válel ,jako téměř každý.Ale měl jsem kliku,Suzina to až na drobnosti ustála a já také neutrpěl žádný vážný úraz.Ten můj anděl strážný musí být veliký nádeník :lol: :lol: .
Tak se měj a čistou stopu.

marvin
marvin
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. bře 2014 18:26:19

Re: plexi

Příspěvekod arnošt » stř 09. črc 2014 7:04:03

Ahoj Marvine,
Gratuluji ti taky ke skvělému výběru stroje :D Plexi bych moc neřešíl, já mám úplně nejmenší a je to pohoda. Kdybys chtěl slušný servis, tak já jezdím do MOTO UFO Jaroměř, je to od Nymburka asi 80 km, servisuje tam šikovný kluk. Před mou venturkou tam jezdil ještě někdo dřív, takže tenhle stroj pro něj není neznámý. Jezdím tam vždy před sezonou na kontrolu celého stroje,teď naposled přišel na sjetou zadní desku, takže bych neměl dopadnout jako Eda :lol: Majitel servisu je Vašek Uhlíř, telefon 603 241 028 ,tak když budeš mít zájem, určitě se dohodnete. Zdravím ze Dvora Králové . Arnošt
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Další

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků