BATERIE

Technická poradna...

Re: BATERIE

Příspěvekod Mirlos » pon 21. črc 2014 21:16:57

Ahoj Martine,
ono jde taky o to, že každý měříme jiným měřákem. Třeba se to někdy povede až budeme pohromadě, tak změříme všechny stroje zda bude rozdíl. Pak mi ještě překvapuje, že máš nenalitou baterku. To v našich vodách neznám, vždycky nalitou a nabitou, koupíš a jedeš. :D :D :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: BATERIE

Příspěvekod milan » úte 22. črc 2014 12:32:33

Ahoj,
já jsem taky pokaždé nalíval baterii.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: BATERIE

Příspěvekod 007garfild » stř 26. lis 2014 9:26:18

teď jsem tady s těch vašich informací totální baterka :lol: , všechny vás tady zdravím ;)
chtěl jsem se vás tady zeptat, jestli vyndat nebo nevyndat pochopitelně baterku :lol: a teď opravdu nevím.
Zatím nemám zkušenosti, toto je mé první zimování, imobilizér asi nemám nebo si to myslím, zato alarm tam je, tak že můžu tedy počítat s nějakým odběrem. Mirlosi ty naměřené hodnoty digitálem jsou shodné s autem, tak by to asi mělo být při správném dobíjení a baterce. Já jsem už sice malinko dobíjel na pomalo, obyč nabíječkou, protože digi měřák mi ukazoval 11.6V Hrál jsem si ze světlama, protože nedělají to co mají. Po rozebrání levého domečku přepínání světel jsem zjistil závadu, totálně vypálený přepínač tlum. a dálk. světel.
No co dodat, nic nevydrží věčně, ale zjistil jsem ( já tomu říkám, napadený kutilem :shock: ), že k vypínači nejsou drátky, tak že se v tom někdo hrabal. Vice se o tom rozepisovat nebudu :cry: , jen jsem už dostal typ že origoš hodně drahý, ale podívat se na Dragstar 1100 že by to mohlo být shodný a cenově dostupný, tak mám co řešit. Čágo garfild
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: BATERIE

Příspěvekod milan » čtv 09. dub 2015 20:19:35

Vážení přátelé,

zítra odesílám baterii Varta na reklamaci. Koupenou v květnu 2014, přes zimu pravidelně, každý měsíc dobíjená.
Po třech dnech od nabití klesne poroud pod 12V a Venturka už nechce natočit. Zato já vytáčím a to dost. Samozřejmě na reklamaci mají 30 dní. U Varty to prý dodlužují, protože to údajně několik dní proměřují.
Prodejce fa. Čekl z Prahy.
Naštěstí mám půjčenou baterii.
Naposledy upravil milan dne ned 12. dub 2015 0:36:30, celkově upraveno 1
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: BATERIE

Příspěvekod Mirlos » pát 10. dub 2015 19:25:20

Ahoj všichni nabíječi :D
vracím se k článku z 25.března 2015

STORY: Já jsem kupříkladu pravidelně nabíjel od listopadu roční baterii ( Banner ) a když nabíječka hlásila nabito, tak jsem odpojil. Posléze se to opakovalo a když už jsem chtěl konečně vyjet, tak jsem nenastartoval. Baterku jsem nechal na nabiječce tři dny i když svítila nabito a situace se o moc nezlepšila. Tak putovala k prodejci ( specializovaná dílna ) jako reklamace. Netuším co tam s ní vyváděli, ale po třech dnech mi ji přivezli, že je v pořádku a nastartovali s ní i auto. Hodil jsem ji do Venturky, vše maká jak má a já jsem za blba když se mi ji na dvou kvalitních nabíječkách nepodařila dotlouct, přestože svítili OK. Jsem však díky tomu v energetické nejistotě. :roll:

Od té doby stále v pohodě startuji a nevěřícně kroutím hlavou cože se mi to nevysvětlitelného mezi nebem a zemí přihodilo. Bannerka je na 100% stavu, nabíječky také ( kontrolováno měřidly )a já mile překvapen :roll:
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: BATERIE

Příspěvekod arnošt » ned 12. dub 2015 11:22:17

Ahoj,
tos mě Milane moc nepotěšíl, koupil jsem si novou Vartu v březnu, ta Varta předtím vydržela bez sebemenšího problému pět roků :D .Třeba budu mít štěstí na lepší kousek...
Ahoj Arnošt
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Re: BATERIE

Příspěvekod Horác » úte 14. dub 2015 7:03:21

Přidám zkušenost od kolegů Ducati...Taky mnozí používali Varty, ale nyní se většinově shodují na tom, že jsou vysoce nekvalitní, v podstatě všem odejde po cca 2 letech.
Osobně mám Vartu taky v motorce (2 roky) a modlím se, aby ještě vydržela i když již vykazuje známky odchodu do věčných lovišť, ale jsem pevně rozhodnut ji případně nahradit baterii EXIDE. Vartu bych si již nikdy nekoupil.
Mám EXIDE v obou autech a jsou super. Zejména ta v Alfě, kdy auto stojí pořád venku (pod přístřeškem) a trápím ji častými starty a krátkými trasami po městě...
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: BATERIE

Příspěvekod Rasty » úte 21. dub 2015 15:59:29

Pánové,
první originálka od Yámy vydržela 4 roky, druhá od Banner 3 roky (všechny typu AGM) a teď od března mám novou Exide za 1600,- (!) se startovacím proudem 270 A - opět typ AGM. Exide prý jsou dobré, tak uvidíme.Obrázek

Jinak, na toto téma jsem se letos bavil přímo s Marconim a byl to docela dlouhý rozhovor. V zásadě však řekl, že hlídat a nepustit pod 12,6 V a po každé jízdě napojit na udržovací nabíječku, kterou je dobré dát zkontrolovat odborníkovi (kterých je však velmi poskrovnu), aby opravdu fungovala tak, jak má a nepřebíjela, a taky nechat změřit dobíjení přímo na motorce.

Tady je nepatrný úryvek z 61-ti stránkového elaborátu o baterkách:
Hluboké vybíjení – vždy zkracuje životnost akumulátoru. Je to takové
vybíjení, při kterém napětí klesá k hladině 10,5V, nebo i pod ní. Takto vybitý
akumulátor musíme ihned nabít, jinak jej ohrozíme masivní sulfatací.......
..........vybíjení akumulátoru by mělo být ukončeno nejpozději při snížení
jeho napětí na 10,5V. Pro zachování dlouhé životnosti baterie je však nutné
ukončit její vybíjení vždy daleko dříve a to nejpozději při vyčerpání 75 až
80% její kapacity, tj. při napětí naprázdno 11,9 (!) až 12,2V (!) dle typu a provedení
akumulátoru..........


A tady "Skoro vše o akumulátorech a nabíjení" od Marconiho z K1400:
http://www.k1400.cz/clanky/radime/konkretne/aku/obecne/akumulatory.pdf
Je to sice dlouhé, ale vřele všem doporučuji celé prostudovat, je to vyčerpávající a nejdete tu odpovědi na všechno kolem baterií.


Zdraví
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: BATERIE

Příspěvekod milan » čtv 23. dub 2015 19:43:58

Přátelé elektrikáři.
Dnes jsem obdržel novou baterii Varta. Uznaná reklamace v můj prospěch. Tak doufám, že soudruzi v číně neudělali zase někde chybu.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: BATERIE

Příspěvekod Mirlos » sob 25. dub 2015 19:26:55

Ahoj baterkáři,
jelikož mne nikdy v minulosti nepotkalo zápolení s baterkou v tak krátkém termínu ani u auta, vůbec jsem si nevšiml, že baterky do motorek mají jen roční záruku. Takže ta patnáctiměsíční Bannerka mi právě včera odešla nadobro a můžu ji používat jako těžítko. Já si myslím, že současné vyráběné akumulátory stojí obecně za hovno. Všechno se to dělá z recyklátu, nikdo do toho nevidí a určitě budeme zírat až se dovíme, že to dělá jedna nebo dvě firmy co na to cpou loga podle požadavku obchodníků. Zkuste si jednotlivé značky převážit na váze.
Přestože se o bateriích napsaly stohy papírů, nikdo nemůže říci, že mu baterie vydrží dlouho, neboť se o ni pečlivě stará.
Co bylo není, časy se mění. Dnes není žádoucí aby něco dlouho vydrželo. Mluvím o klasické olověné baterce se sósem, gelovka dá ještě víc práce. Prostě originál mi tam vydržel deset let a to dnes žádná nedokáže. Nemá cenu do toho vrážet prachy když si člověk nemůže být jistej. Škoda, že se pro Venturku nevyrábí Ni-Cd baterky jako pro desítky jiných typů motorek, té bych věřil víc.
Tady můj tok myšlenek končí, jdu něco popít.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

PředchozíDalší

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků