BATERIE

Technická poradna...

Re: BATERIE

Příspěvekod mémini » ned 26. dub 2015 16:15:24

Ahoj všem,
tak bohužel můžu taky potvrdit špatnou zkušenost s baterii. Loni jsem koupil novou Vartu do mojí předešlé motorky Suzuki Volusia a tento týden jsem zjistil, že v ní odešel asi jeden článek. Chtěl jsem jí dnes nastartovat a zatočila dvakrát a hotovo. Ztratila kapacitu, je rychle vybitá a zase rychle nabitá. Ač jsem to s péčí nepřeháněl, staral jsem se o ní přes zimu dostatečně, řekl bych. Zítra jí chci reklamovat, ale jestli je pravda jak napsal Mirlos, že tyhle baterky mají roční záruku, tak mi to uteklo o pár dnů. :roll:
Na druhou stranu mě to alespoň dneska donutilo vyrobit startovací kabely, které od teď budu vozit ve Venturce pro případ náhlého úmrtí její baterie. :( Přes kabely z Venturky Sůza naskočila na otočení. :D
Jo, ještě mimochodem, prosím nemá někdo z vás náhodou el. schéma rádia, myslím přímo osazení těch desek součástkama. Někdo u Venturky "odborně" spravil nehrající jeden kanál tak, že ustřihnul dráty od levého předního repráku a napojil ho na pravý. Tak jsem rádio vyndal, rozdělal a takhle to vypadá, když se vám rádiem prožene voda. :roll:
Díky. Všem hezký zbytek víkendu přeje Jarda.

DSCN3466.JPG

DSCN3467.JPG

DSCN3468.JPG

DSCN3469.JPG

DSCN3471.JPG

DSCN3472.JPG

DSCN3473.JPG

DSCN3474.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jarda
mémini
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 15. úno 2015 10:36:50
Bydliště: Polná

Re: BATERIE

Příspěvekod mémini » ned 26. dub 2015 19:09:56

Tak jsem našel účtenku a záručák a tam se mimo jiné píše:
Na startovací baterie poskytujeme záruku 24 měsíců. Dle novely Občanského zákoníku zákonem 136/2002,§ 616, odst. 4 s účinností od 1.1.2003 spočívá důkazní břemeno v 7. - 24. měsíci záruční lhůty na spotřebiteli.
Nevím úplně přesně co to znamená, ale každopádně tam zítra zajedu a uvidím co mi řeknou. Výsledek sem pak písnu.
Zatím ahoj.
Jarda
mémini
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 15. úno 2015 10:36:50
Bydliště: Polná

Re: BATERIE

Příspěvekod Mirlos » ned 26. dub 2015 20:43:40

Zítra budou drnčet telefony,
neboť jak mi prodejce tvrdil, že je na motobaterky jen rok záruka a ještě si u sebe nechal můj záručák, tak to je blbost.
Podám reklamační zprávu.
Zatím čauky
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: BATERIE

Příspěvekod Rasty » ned 26. dub 2015 21:39:21

V autě mi vydržela pův. baterka 12 (!) let a to jsem se o ni nijak zvlášť nestaral.
Tak kde je sakra zakopaný pes? V bateriích? V dobíjení u motorky? V nabíječce? NE !!!!! Myslím, že zádrhel bude jinde, ale o tom až jindy, protože je to na delší debatu.
Jinak se přikláním k Tobě Mirlos, že to, co se dnes vyrábí, stojí za starou belu.
:x
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: BATERIE

Příspěvekod Luboš » pon 27. dub 2015 5:16:23

Ahoj, nesedlám Venturku, ale pro informaci. Mám tam 5.rokem Yuasu, jednou až dvakrát za zimu dobiji nabíječkou Optimate a zatím nemůžu říct ani popel. Plná spokojenost.
Ahoj Luboš.
Luboš
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 20. kvě 2013 11:06:12

Re: BATERIE

Příspěvekod 007garfild » pon 27. dub 2015 18:30:22

Ahoj, tak i já patřím mezi ty šťastný a pohřbil baterii EXIDE bike :( , stáří nedohledáno. Tak že jsem byl nucen koupit na doporučení Nitro , máte někdo zkušenost? Po rozbalení jsem jí nalil a po 20min jsem jí na dvě hoďky nabil dal do Venturky a tradá :D , tak jsem zvědav jak dlouho vydrží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: BATERIE

Příspěvekod Mirlos » úte 28. dub 2015 15:59:34

BATERKA STORY :
Vážení přátelé,
situace kolem mé baterky Bannerky se dnes vyhrotila natolik, že mnou pojebaný prodejce povolal dopoledne zástupce značky Banner.Ten přivezl náhradní novou baterii Exide ( abych byl mobilní ), kterou prodejci fakturoval a moji baterku prý odveze na výzkum. Prodejci se tento manévr nelíbil, neboť já už jim delší dobu dokazuji, že baterka stojí za prd a nelze se chlácholit tím, když měřáky ukazují vše OK. Ono je třeba také tou baterkou startovat a né jen čumět na měřáky. Tak se ti dva mezi sebou poštěkali , že má pan Banner radši prodávat rohlíky. Během dne se to panu Bannerovi rozleželo v makovici a fakturu za Exajdu stornoval. :? Pak sice mluvil o tom, že ta moje baterka je stejně v pořádku a že ji prodá někomu kdo za ní bude ještě vděčnej ( to si ten dotyčný naběhne ) :roll: V rámci dobrých obchodních vztahů přenechá tedy prodejci pro mne novou Exajdu a tím bude případ uzavřen. Možná si vzpomněl, že jsem od něj před časem kupoval trakční Banner baterie za cca 30 tisíc a ještě další várka nás čeká ;)

RESUMÉ : Pokud jste si naprosto jisti( díky odborníku s měřidly ), že vám mašina správně dobíjí a má v klidu nulový odběr jako momentálně u mne a baterka vykazuje po nabití správné hodnoty, ale po několika startech začne odumírat a chce zase přikrmit nabíječkou, musíte prodejce přesvědčit o reklamaci a požadujte náhradní zdroj. Budou po vás chtít novou baterku zaplatit, ale po oprávněné reklamaci peníze vrátí. Ten odborník s měřidly bývá zpravila pro reklamaci důležitý. 8-)
Jsem tedy spokojen, že není potřeba v mém případě psát reklamační zprávu a dále se dohadovat. Zítra si jdu pro Exajdu , ještě si přikoupím za pár babek multimetr a začnu se o novou kamarádku více zajímat. :D
Netuším jak by vše dopadlo, kdybych koupil tu baterku přes internet.

Pište tedy dále své zkušenosti se značkami baterek a také jak se k nim chováte, ať si můžeme udělat obrázek o současném stavu zdrojů motoenergie. :mrgreen:

brrm, brrm, brrrrrrrrrm
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: BATERIE

Příspěvekod mémini » ned 10. kvě 2015 13:33:05

Ahoj,
tak já dopadl s Vartou dobře. V pondělí 27.4. jsem jí reklamoval, taky mi jí prodejce měřil, měřák ukazoval 12,4 V a 105% nabití, ale pokud prý trvám na reklamaci, tak že jí pošlou. Měl jsem si zavolat zase v pondělí. Ale už ve čtvrtek 30.4. mi sami volali, že mám uznanou reklamaci. V pondělí jsem tam jel, dostal jsem novou baterku s novým záručákem se zárukou na 24 měsíců.
Švára kupoval baterku zhruba v době co já, ale přes net. Taky začíná mít potíže a asi to bude muset řešit. Pak napíšu, jak dopadl. Přeju hodně štěstí všem v téhle záležitosti.
Jarda
mémini
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 15. úno 2015 10:36:50
Bydliště: Polná

Předchozí

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron