Mytí Venturky

Technická poradna...

Mytí Venturky

Příspěvekod milan » ned 25. srp 2013 11:58:46

Mytí Venturky
Tímto myji já. Sonax Xtreme 2v1. Aktivní šampon.
Jak píší v návodu, tak konám. Jen s tím, že mi postačí 5l vody na umytí a 5l vody na spláchnutí. Takže dávám ½ víčka na umytí a na spláchnutí 1 víčko.
Polívám to tak, že za pomocí plochého štětce, který používám i při mytí na těžko dostupná místa, z kyblíku tu vodu po troškách šplouchám ven a tím zamezím zbytečnému plýtvání a vodu dostanu všude tam, kde potřebuji.
Po zaschnutí vezmu hadřík a otřu místa, kde zůstávají kapky vody. Někdy ani to ne.
Kupuju to v Auto Kelly nebo Makro za necelé 2 stovky.Odkaz na sonax
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Mytí Venturky

Příspěvekod Mirlos » pon 26. srp 2013 15:57:00

Ahoj,
já na rozdíl od Milana vodou nešetřím, neboť se mytí odehrává na zatravňovačkách, tam je vody stále málo a beru zásadně dešťovku. Používám velice osvědčený a výkonný MOTO CLEAN 900 od MOTOREXu http://www.motostar.cz/cz/eshop/10526-m ... refill-1l/
Navlhčím mašinu kropáčem vody, pak na ni stříknu fík, fík. Důkladně, opakuji důkladně ( konzistence přípravku je na rukou podobná jako když sáhnete na plže )to rozmydlím zárohákem a houbičkou, nechám chvíli působit a pak kropáčem opláchnu a nechám oschnout. Bere to vše i sádelnatej zaschlej hmyz a podobné zaschlé hnusoby. Chrom jiskří, nikde flíček z osychání. Po čtyřech letech mám ve flašce ještě půl litru. Takže opravdu jen málo fík,fík a pak záleží jak to rozmydlíte.
Kvalitu Sonaxu potvrzuji, tím to taky občas beru, ale víc na auto.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Mytí Venturky

Příspěvekod Dědek » úte 27. srp 2013 15:02:17

Dědek to dělá takto:
Jelikož mám domek a vlastní vodu, použiji wapku s jemnějším tlakem, pak to vyfoukám vzduchem, lakované části přejedu jelenicí no a Venturka je jako nová.. :ugeek:

Ahoooj..
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků