Do čeho nejlépe obout Venture?

Technická poradna...

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod golett » sob 22. čer 2013 18:12:11

Draku díky a podám zprávu zda došla OK ;)
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod pitris » pon 02. zář 2013 6:22:26

čau borci, event. borkyně, popř. borkyňčata :D

nadešel čas výměny kneu na mém stroji :o a tak pokládám dotaz na vás-pálené a všemi mastmi mazané.
rozhoduji se tedy mezi již v tomto příspěvku výše zmiňované dunlopy d 404 nebo dunlopy k 525
co vy na to? rukavice je vhozena a fčil babo raď..... :D :evil: :ugeek:

anebo mi někdo doporučí něco z ouplně jiného soudku ??????????? :mrgreen:

čau pitris
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod martinž » pon 02. zář 2013 18:09:30

Ahoj Pitris,
taky jsem v létě špekuloval jaké pneu koupit a nakonec jsem zvolil D404 a dobře jsem udělal. Motorka se chová úplně jinak (původně tam byly Brigestone). S K525 nemám zkušenost . Takže jednoznačně doporučuju D404.
Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod Mirlos » pon 02. zář 2013 20:23:42

Ahoj,
jednoznačně jak píše Martin. Dunlop 404 !!! Milan to taky potvrdí. Kdybys je nesehnal, můžeš Pirelli Route, jezdil jsem je vloni a taky gut. Bridgestony jsou tvrdší, sice déle vydrží ( asi o 1500 - 2000 km ), ale kloužou. Ty jsou do sucha a tepla.
Dunlopy Tě nezklamou. K 525 neznám a jestli je to něco nového, bylo by dobré to zkusit.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod pitris » úte 03. zář 2013 11:51:18

čau kluci

se ptám proto, neb d 404 jsem měl na předchozí motorce (honda vtx 1300 r) a věřte nebo ne, ujel sem na nich pouhých 11000 km a byl jsem vzadu na plátně :shock: .
a to si myslím, že jezdím celkem v poklidu nebot´již sem mládenec v letech :D
no a taky kamarád raduzzo sedlá tu samou hondu co sem měl já a světe div se, taky on najel cca 11-12 000 km a finito.
tak nevím. nekde sem zaslech že prý je více výrobců značky dunlop a záleží na kterého trefíš a obuješ.
pokud nekdo má pro mě radu ohledně výrobce, tak sem s ní, bo po orlických budu muset přezouvat, neb vzadu již sem na "hladko" :roll: :roll: :roll:

čau pitrisek vydrýsek :mrgreen:
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod martinž » úte 03. zář 2013 14:51:36

Ahoj,

taky můžeš zkusit Michelin CommanderII, píšou že vydrží 37000km. :? Na Venturu je ale pouze na zadek a to mě odradilo.

Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod Mirlos » úte 03. zář 2013 18:57:34

Ahoj Pitrisi a ostatní pneuchtivci,
Neznám nikoho, kdo by najel s Dunlopkama na zadku víc než 11 000 km s těžkou mašinou. Spíše tak do 10 000km. Zkus naložit kufry, tankvak, posaď Lenku a zajeďte se zvážit do sběrny šrotu nebo kde mají citlivou váhu. V našem případě s Evíkem oblečeni teple, v kůži, s kanadama na nohou a plnou nádrží, vážíme 630 kg. Když to vydělíš dvěma, jsi na třistapatnácti a běžnej plnobetonovej pražec váží " jen " 270 kg. Zkus ho naložit na rudlík a popojet. Pak si uvědomíš tu váhu na kolečko. Určitě bych chtěl vidět tu Michelinu zda by vydržela 37 000 km. A to by mi ani nevadilo, že je jen na zadek. Jezdil jsem vzadu Dunlop a vpředu Pirelli vloni v Dolomitech dost ostře a sedělo to jedna báseň. Spíš se začnu zabývat něčím co by chladilo zadní brzdu aby nevařila ani ta šťáva do 300°C Myslím, že výfuky a postranní boxy tam udržují dost tepla. Drakouš vážil o metrák míň a o to víc jsem ho honil, přitom víc brzdil a nikdy nevařil. Tato zrádná záležitost mi dost štve. To jsme teď v Alpách nic nejeli. Když pak vrtíš Alpama přes Švýcary k Frantíkům 700km, tak tím horkem musí dostávat kapky jak brzdy, tak kotouč a myslím i ložisko v kardance. Zkuste se taky zamyslet.
Čauky Mirlos.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod arnošt » stř 04. zář 2013 8:41:14

Ahoj! I já mám Dunlopy, jsou mnohem lepší než Bridge, na kterých jsem byl na vlhku nemožnej. Teď mám na Dunlopech přes 12000 km a můžu předvést na Orlických,že vzorek je ještě dost slušnej. No taky jezdím hlavně na kochačku a málokdy hodně zatíženej ... :D
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod EDA » stř 04. zář 2013 13:31:59

Ahoj,
pár gum jsem již za svůj život sjel ( samozřejmě, že těch moto ) a mohu konstatovat tolik:
- o žádné gumě nemůžu říci, že byla úplně na hovno nebo úplna špica
- na původních Dunlopech na Venture jsem najel 19 000km předek i zadek a ještě by něco daly
- na původních Dunlopech na Drag Star jsem najel zbídou 12 000km
- teď mám na Venture zatracované Bridgestone a zdají se mi nerozeznatelné od Dunlop
- jeden z největších dovozců pneu v ČR MOTO-MIRO má žebříček takto: Metzeller, Bridgestone, Dunlop
Tak a teď babo raď. Určitě bude záležet na místě výroby.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Do čeho nejlépe obout Venture?

Příspěvekod Mirlos » stř 04. zář 2013 18:09:36

Docela dobrý téma,
jeden nenajede 11 000, druhej najede 19 000, třetí po 12 000 vzorek OK. Nechápu takové rozdíly. Jelikož však jezdím stále s Evíkem, tak to máme pořád stejně. Ta zadní Pirellka dosáhla jen na 9 000. Přední guma nám vydrží téměř dvojnásob. proto měním dvakrát zadek a jednou předek. Metzellery i když dobře jezdí se loupou, to už jsme viděli.
Na draku jsem měl Dunlop Made in USA, pak na Venturce z Malajsie a teď Japan. Zkusil bych ty Michelinky. Bridgestony na předku mají výrazně horší vlastnosti než Dunlop, tak jsem to zažíval já. Určitě na to má vliv i teplota okolí. Věřím, že na jihu, kde je půl roku stejně jako u nás horkejch 14 dní v červenci, tam třeba budou Bridgestony naprosto špičkové.
Ten dovozce pneumatik má sice žebříček, a to má být na Cruisery. Myslím, že jde obecně hlavně o objem prodeje každého druhu a o endura kterejch je asi nejvíc.
No nic, hlavně dobrej vzorek :D čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

PředchozíDalší

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron