Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Technická poradna...

Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod golett » sob 30. bře 2013 19:30:13

Tak přátelé loňskou sezonu jsme to někde u pivka probírali, ale já jsem bohužel nejvhodnější recept zapomněl a proto vás prosím o připomenutí, jak je nejlépe vyčistit aby svítily zářivou bělostí ( pokud možno ) Děkuji předem za tipy ;) ;)
Zatím oslnivou bělostí vypadá, že bude od zítřka svítit zase jen sníh v ulicích :cry:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod Mirlos » sob 30. bře 2013 20:05:48

Když jsem míval běloboky, řešil jsem čištění zásadně s klasickou kuchyňskou houbičkou se silonovou stříží a pěnivý saponát. Pak oplach a sušení. Poté jsem je stříknul silikonem a utřel do sucha. A že si ani v terénu nevybírám ( myslím prašné cesty ), stačilo díky silikonu čistit proužky extra dvakrát za životnost gumy.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod pitris » pon 01. dub 2013 12:17:40

Zdař
Měl jsem je na VTXu a čistil výhradně kouskem hadříku a solvinou.
Motka si neztěžovala a vypadalo to docela čistě. Takže sem byl spokojený i já :D :D :D
Pitris
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod milan » pon 01. dub 2013 13:00:20

Ahoj,
ja zase olej WD40, nastrikam na hadr a roztiram po beloboku.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod Mirlos » pon 01. dub 2013 17:50:55

milan píše:Ahoj,
ja zase olej WD40, nastrikam na hadr a roztiram po beloboku.



Jóóó WéDéčko je hodně dobrý na všechno a zvláště na plexi z obou stran ( které je pak jako nové ) a všude tam, kde by se použil i ten silikon ;)
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod milan » pon 01. dub 2013 18:00:40

Milosi, presne tak. Pouzivam to uspesne taky na plexi.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod golett » pon 01. dub 2013 21:56:56

Hoši WeDečko na čištění plexi? :o Jak pak dostanu dolů tu mastnotu? Saponátem? :?:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod milan » úte 02. dub 2013 5:38:28

Zase opet, nejprve na hadrik a pote rozetru po plegu. Nakonec to vezmu suchym hadrem. Nic mastneho tam neni.Zadne tuny vrstev, vzdy z lehka. Male WDcko mam na celou sezonu a vice. Vcetne pouziti na gumy.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod arnošt » stř 03. dub 2013 17:01:20

Nazdar chlapáci! Já čistím bílé boky koncentrovaným autošamponem Wynn´s a potom opláchnu a za ty dva roky , co to takhle dělám , jsou pořád pěkně bílé. A na plexi i na přilbu mám za pár korun přípravek Perfects , který je určený na čištění obrazovek LCD a TFT a brýlí a jsem též spokojen.(mám ho v mém e-shopu http://www.perfectspro.cz ) a můžu ho přivézt na Sázavu nebo na Doubici.Tož to jsou mé zkušenosti.... No a jinak u nás dnes sněžilo jen málo, jaro je skoro v plném proudu.... :lol: Ahoj Arnošt
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Re: Vyčištění bílých postraních pruhú na pneumatikách

Příspěvekod Mirlos » stř 03. dub 2013 17:58:35

arnošt píše:Nazdar chlapáci! Já čistím bílé boky koncentrovaným autošamponem Wynn´s a potom opláchnu a za ty dva roky , co to takhle dělám , jsou pořád pěkně bílé. A na plexi i na přilbu mám za pár korun přípravek Perfects , který je určený na čištění obrazovek LCD a TFT a brýlí a jsem též spokojen.(mám ho v mém e-shopu http://www.perfectspro.cz ) a můžu ho přivézt na Sázavu nebo na Doubici.Tož to jsou mé zkušenosti.... No a jinak u nás dnes sněžilo jen málo, jaro je skoro v plném proudu.... :lol: Ahoj Arnošt


!!! PLEXISKLO !!!

Ahoj Arnošte a ostatní čistitelé, :D
jen maličkost k tomu plexisklu. ;) Mastnota se na leštění plexiskla používá už létapáně, dřív stačil jakýkoli olej. Nejedná se o čištění ve smyslu mytí plexiskla a to podotýkám, ale jde o záležitost optického odstranění škrábanců na plexisku již řádně umytém. Proto nejlepšího efektu dosáhneme při oboustrané aplikaci ( nelze použít na brýle, zpětná zrcátka a displeje ). Všichni máme plexi poškrábané všemi směry, což je patrno proti sluníčku zvláště u o odmaštěného plexi při použití různých čistících prostředků. Mastnotu škrábance nasáknou a po vyleštění flanelovou košilí, se stanou na čas neviditelné a plexi je úžasně průhledné. :o Ovšem jen do té doby, než zase zmasakrujeme hejna vyžraného hmyzu, což až tak neplatí na Korsice a jihu Evropy, kde po 14 dnech intenzívního ježdění netrefíte ani mouchu :lol:
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk


Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků