Zvedání Venture

Technická poradna...

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod golett » pon 22. dub 2013 14:42:41

Jardo možná by tu váhu zvedl projednou i když pochybuji, ale pak bych kolem něj chodil oklikou alespoň 1,5m :roll: :D
a nebo má Rasty jiný než o kterém se bavíme i když vypadá podobně. Pravdou je že by skutečná nosnost měla býti vyšší než deklarovaná při prodeji z bezpečnostních důvodů. Ale o kolik to nevím a v normách o zvedacích zařízeních se mě to hledat nechtělo. No hlavně že zvedáky slouží i když funí že? :lol:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod golett » ned 16. bře 2014 11:03:20

Jo přátelé zvedák který v úvodu prezentuje Horác a mám ho také je fajn ale........ nezkoušel jsem a už ani nebudu na něm vyndávat zadní kolo. byl jsem v servisu mechoš tam měl tyto zvedáky dva ale tvrdil že z tohoto zvedáku se zadní kolo sundat nedá tak mu věřím. pod motkou na zvedáku otevřel kanál a spouštěl kolo do něj. Pokud má někdo odskoušeno a opak je pravdou dejte vědět. I tak má zvedák spoustu jiných využití při práci s motkou :geek:
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod Horác » ned 16. bře 2014 17:08:36

Nikdy jsem neměl při použití tohoto zvedáku problém se sundáním zadního kola...Ten mechanik by měl asi vrátit výuční list...nemám rád takové odborníky!!!
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod golett » pon 17. bře 2014 18:10:09

No Horáci já samozřejmě netvrdím ze své zkušenosti že to nejde, už proto že jsem to nezkusil a mechanik to tvrdil protože jsem přišel a měl otevřený kanál pod motkou. Asi to bylo pohodlnější a nebo mne chtěl odradit abych jezdil k němu. ;) Mě se to taky nezdálo, ale doposavad jsem neměl důvod mu nevěřit. Proto jsem vás taky vyzval aby jste se k tomu vyjádřili se svou zkušeností. :mrgreen: Samozřejmě že mne těší že můj mechoš neměl pravdu a pokud budu potřebovat to kolo vyndám i sám.
Jirka
golett
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11. bře 2013 8:01:34
Bydliště: Praha Stodůlky

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod Rasty » úte 18. bře 2014 13:31:31

Ahoj,
přesně, jak píše Horác. Když jsem měnil gumy, neměl jsem jediný problém s demontáží zadního kola.

Jinak, letos jsem zajel na váhu a s plnou nádrží bez batožin to má 422 kg. Pro ten hever je to sranda a přes zimu stojím jen na podpěrných patkách s mírně povoleným pístem heveru. Nic víc.
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod Mirlos » úte 18. bře 2014 16:39:02

Ahoj,
lepší zvedák než je výše uváděný neznám a používám ho bez problémů 10 let. Nechá se z něj rozebrat v pohodě celá Venturka a vyhodit zadní kolo je mucha. Zatížení jsem zkoušel taky s plnou nádrží + já ( 530 kg ), ještě jsem na tom rajtoval a nehnulo se to ani o mm. Důležité je to vycentrovat kvůli těžišti, ale to bych jen opakoval co bylo řečeno.
jó, ještě zlepšováček aby se nemydlil předek napravo/nalevo, tak mám kolečko fixované v účku, které leží na stoličce a mezitím je guma. Čím to šprajcnete vy, nechám na vás. Když na to lehce spustím mašinu, tak se to ani nehne, ale můžu předkem ztuha rejdovat do jakékoli pozice. Čest práci. :D
Čauky Mirlos.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod 007garfild » stř 22. říj 2014 18:27:47

Ahoj
jsem nový majitel Venture a na vaše stránky jsem dostal typ od bicmana. Trochu jsem si tady přečetl vaše postřehy, rady a názory na stroj který je robustní pohodlný a dává pocit svobody. Pořídil jsem si zvedací zařízení, dám foto pokud se mi to podaří, ale měl bych na vás dotaz a zároveň prosbu o radu na co si dát pozor při zvedání tak těžkého stroje, abych něco nevyvedl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod Mirlos » čtv 23. říj 2014 11:36:03

Ahoj Garfilde,
blahopřeji k Venturce !
Co se zvedání týče, dej si jen pozor na těžiště, prostě podepřít rám co nejvíc vzadu samozřejmě mimo výčnělků na rámu. Natrénuješ si to správné místo a pak je to mucha. Bez puků nebo tlusté gumy na podložení ani ránu, jinak můžeš něco skřípnout na rámu. Zvedni to lehce nad zem a zajebej s tím aby sis byl jist s vyvážením, pak už to nespadne. :D Předpokládám, že opěrné šíny na zvedáku jsou dostatečne dlouhé na šíři rámu a podložky. Já je na jiný typ motky navařoval a zvedák je téměř shodný. Tak hodně zdaru.
P.S. Dej zprávu zda bys vstúpil do naší party.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod 007garfild » čtv 23. říj 2014 18:29:58

Ahoj a dík za radu, tak nějak jsem to spáchal a vyrobil adaptér abych to mohl zvednout. Trochu jsem se u toho zpotil, ale výsledek za to stojí, ještě to musím dát do laku :lol: Jináč jsem od Jindřichova Hradce a co se týká vstupu, asi bych neměl problém, jen co to všechno bude obnášet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zvedání Venture

Příspěvekod Rasty » sob 25. říj 2014 13:35:09

Ahoj Garfilde,
obnášet to bude pouze zaplatit 300,- Kč na Horácův účet (dozvíš se např. zde: http://www.royalstar.cz/clenske-prispevky-2013.html), poslat nějaké svoje fotky s motorkama a občas s námi vyrazit na sraz. Min. 1 - 2x za rok.

Tvůj vstup do klubu bych uvítal, protože já od J. Hradce pocházím. Je to můj rodný kraj a rád se tam vracím.
Tak příští rok ahoj
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na opravách, údržbě a úpravách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků