problém s klaksonem

Místo pro představení vašich strojů.

problém s klaksonem

Příspěvekod JardaSku » sob 17. dub 2021 13:10:22

Ahoj kamarádi, prosím o radu. Mám problém s klaksonama.Při troubení vydávají pouze chčící zvuky.Když jsem klakson zapojil přímo na baterii tak to bylo v pořádku.Změřil jsem napětí na kabelech u klaksonu a ukazuje to 10,7 V. Nevím kde se může strácet napětí. Nevíte někdo jestli tam je nějaké relátko a jestli ano tak kde? Mám motorku teprve měsíc a nevím vůbec kde co je.Buďte tak bobrý a poraďte. Moc děkuju Jarda
JardaSku
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. dub 2021 18:22:45

Re: problém s klaksonem

Příspěvekod Mirlos » sob 17. dub 2021 21:09:30

Ahoj,
píšeš s klaksonama, ale Venturka má origoš jen jeden, takže máš předělávku. Když mi chrčí troubení, je to vodou co se tam dostane při dešti. Když to vyschne, zase dobré. Tohle však bude jinej problém. Relé není na škodu a každopádně do cesty je třeba vrazit pojistku, zvláště u těch předělávek na fanfáry, jinak můžeš něco odpálit. Jdi po elektrice. Tohle si prostuduj:
http://www.royalstar.cz/servisni-manual ... alace.html
Poslední dobou se tu množí dotazy o zádrhelech na Venturkách, o kterých ani my jejich dlouholetí vlastníci nemáme ponětí. Také bychom se rádi dozvěděli něco nového.
Vše je dobré nafotit a popsat jak to dopadlo, aby tyto stránky měly smysl.
Čauky
Mirlos :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: problém s klaksonem

Příspěvekod JardaSku » ned 18. dub 2021 8:31:40

Ahoj,moc děkuji za odpověď.Myslím si,že to jsou oríginál klaksony.Jeden je na pravé straně u výfuku a druhý je na levé straně prěd stupačkou pod plastem.Źe je ten přední taky originál usuzuji proto,že má originál přípravu na šroubky a ani kabely nevypadají,žě jsou přidané.Podívam se na ten odkaz, snad budu chytřejší.A ještě když Ti píšu,tak bych měl dotaz.Nevím jak se dostat na žárovku předního světla.Śkoušel jsem to zepředu ale nejde sundat rámeček tak nevím jak na to. Zatím díky Jarda
JardaSku
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. dub 2021 18:22:45

Re: problém s klaksonem

Příspěvekod Dědek » ned 18. dub 2021 16:56:13

Ahoj,
originální klakson je jeden. Je umístěný nad pravým svodem výfuku pod sedačkou řidiče. Ostatní počítám je dodělávka. ;)

Dědek 8-)
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: problém s klaksonem

Příspěvekod Mirlos » ned 18. dub 2021 17:06:52

:roll: Jó to se omlouvám, že jsem napsal jeden klakson. Je to tím, že pod plastem jsem ho 12 let neřešil a zapomněl na něj a Dědek asi taky, neboť je to takové šumítko a nedělá kravál jako ten u spojky. Nevím zda má Evropa taky dva, ale určitě je tam rozdíl v uchycení než u US verze. Ohledně elektriky jsem tam měl zásah z Anglie s alarmem, kterej byl pochopitelně propojenej se startováním, varovnejma blinkrama, tempomatem a zamykáním Venturky (21 pólů pouze černejch kablíků), takže od té doby (asi pět let) co mi alarm odešel, nefungují varovné blinkry ani tempomat. Kvůli startování jsem to musel proklemovat, abych vůbec Venturkou pohnul. Je problém sehnat firmu, která by to dala do kupy, neboť ten anglickej alarm se už nevyrábí a schéma zapojení nemám. Prostě záludnosti a pakárna. Mám ještě Goldwing a to je teprve pošušňáníčko s elektronikou. Už jsem se v tom taky nervózně hrabal, protože kabelů má víc než v auto. Čím víc elektropíčovin, tím v budoucnu větší problémy. Když si pořádně prohlédneš to elektrické schéma Venturky, tak to také není žádná sláva se v tom hrabat, navíc když jsou dvě verze - Evropa a US, ale zatím jsem nestudoval v čem se to liší 8-)
Čauky
Mirlos.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: problém s klaksonem

Příspěvekod JardaSku » pon 19. dub 2021 13:14:33

Dík,že jste se se mnou podelili o skušenosti. Zdravím Jarda
JardaSku
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. dub 2021 18:22:45


Zpět na naších strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků