Venture se sajdou

Místo pro představení vašich strojů.

Venture se sajdou

Příspěvekod Picasso » pon 15. bře 2021 16:22:47

Ahoj Venturáci! Našel jsem Vás na doporučení Mirlose, který mne zase našel na motorkářich a s jeho dovolením bych si jen na pár okamžiků vzal slovo. Právě jsem jsem se stal novým majitelem Venturky, kterou asi všichni znáte, potulovala se po inzerátech 4 roky, nikdo ji nechtěl. Starší motorky vetšinou nekupuju. Navic tahle Yamaha jako hybrid Electry a Golďase mi nic neříkala. Ač motorkář přes 50 let (to zní fakt strašně), ač bývalý motocyklový novinář a vlastník dokonce dvou motočasopisů, prostě mi Venture nějak v životě utekla. Tím pravým důvodem proč jsem ji nakonec koupil, byla právě legální existence sajdy, což muselo bývalého majitele stát neskutečný prachy a především práci, byť je to jednoduchý Velorex... Já chtěl sajdu připojit ke svému HD Rocker, ale nabídky s legální instalací pod 200k nešly. Nikdy moc legalizaci věcí, které ostatní neohrožují neřeším, ale tohle raději s lejstrem. Dnes už to není jen sajdu připojit, ale už se řeší přední vidle, brzdy... Doma jsem Venturku prohlédl a s úžasem zjišťuji, že je to neuvěřitelně poctivě postavená motorka. Mýma rukama prošla spousta strojů, ale za posledních 20 let jsem všude viděl kompromisy, úspory. Tady jsem si jich prozatím nevšiml a přestože je motorka plná plastů, působí i po těch 16-cti letech dost dobře. Co dost dobře, čumím na ni jak u vytržení, fakt se mi líbí... Ale je to pro mne španělská (nebo japonská?) vesnice... proto přicházím s prosíkem o bližší informace. Venturek je málo, neznáte ji někdo?Je to opravdu rok 2005? Může opravdu mít jen oněch 14.500 km což je tak tak zajetý motor? Fotky na motorkářích Picasso. Mě tedy připadá jako by vyjela ze showroomu, ale to tím, že jsem nikdy nebyl na ty lesklé laky, chromy a čisté pneu, naopak jsem upřednostňoval matné barvy a prach... asi stárnu. Proč ji sakra nikdo tak dlouho nekoupil? Vždyť za 299k nic pořádně nekoupiš, natožpak takový koráb s pouhou polovičkou druhé dekády (a to nejen let, ale i kilometrů). Díky.
Picasso
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. bře 2021 15:28:17

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Mirlos » pon 15. bře 2021 19:24:01

:D Ahoj Picasso,
tak v první řadě si zkontroluj barvu. Tady je vzorník jak šly barvy a léta spolu : http://www.royalstar.cz/barvy-rsv.html
Pak nevíme odkud pochází. My máme půl napůl americké a evropské verze. Kromě Česka v tom nikdo jiný problém nehledal, ale u nás stále přetrvává s americkou verzí, hlavně s umístěním SPZ, která je pro kamery zezadu neviditelná.
Éčka na světlech všeho druhu alespoň u mne už na STK tolerují. Zrcátka OK, nevymýšlet zbytečné nezajímavé doplňky, které provokují v našich luzích. Po Evropě jsme doposud nezaznamenali žádný problém a policajtů potkali velehodně.
Jestli dobře startuje, neprokluzuje spojka, jde dobře za plynem, je v pořádku zadní tlumič, nestřílí do karbesů, ale občas jen do výfuku, tak by to nemuselo být špatné. Zkontroluj gumová hrdla ke karbesům, zda nejsou popraskaná, spodek horního kufru taky občas praskne. Přední vidle u mne zatím stále drží od roku 2004 a to jsem občas jezdil i enduro vložky. :shock:
Ten nájezd je velemalej, ten mi připadá umazanej, ale vše je možné. Já ji přitáhl z Anglie a po pěti letech měla nalítáno jen 4000 mil - podloženo historií tamějšího servisu. Takže než tam kdosi dal sajdu, mohl s tím rajtovat všelijak. Koukni zda máš přibroušené plotny a výfuky. To se ve dvou snadno v alpských vracečkách stává. Jestli funguje magneťák, rádio a intercom, tak tomu voda neublížila. Vlastě asi nebudeš mít kabely k itercomu. Prostě by to chtělo nějakou historii. Gumy má ráda Bridgestony. Vyzkoušel jsem snad vše co se dá v potřebném rozměru sehnat. Nikdy Metzeler. Teď testuji na zadku Michelinu, má mít vysoký nájezd, tak uvidíme. Brzdové destičky tam ke spokojenosti cpu dlouhá léta Goldfreny, olej Motul 5 100 - výměna po cca 6 000 km, vzadu v kardanu hypoid po 15 000 km. Ještě se podívej jestli se někde na spodku válců neobjevují kapičky vody, stejně jako pod nádrží na vodním systému - netěsnosti mimo napojení hadic - O kroužky. Katalog dílů je pochopitelně užitečný, abys věděl kde a jak je vše poskládáno : http://www.royalstar.cz/katalog-dilu.html . Teď už mi nic nenapadá, asi to nebude důležité. Hlavně se někdy, až pomine válečný stav, ukaž s tou raritou na naší akci. Budeš vítán. :D
Zatím čauky
Mirlos

P. S. Jo a jak píšeš o hybridu s H-D, tak já to tak nevidím. Japonské bratrstvo starého Goldwingu, Suzuki Cavalcade a starý předchůdce naší Venturky, byly v době vzniku skoro stejné modely, výbavou mnohem dál před Harykem a ve Státech hodně žádané stroje. Dnes je na Evropských srazech vidět mnohem víc Venture Royale, než tyhle naše ochuzenější novější modely, takže držáky a nová Venturka z roku 2018 je úžasná pecka. Ovšem ji umí prodávat v Evropě pouze Poláci. Máme kontakty a čekáme až půjde ojetá s cenou dolů, že se za pomocí výjimek na ní také svezeme. :lol:
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod EDA » úte 16. bře 2021 10:44:38

Zdravím Picassa,
a vítám tě mezi námi.
Mirlos je starý, pardón mladý harcovník a vše podstatné přesně shrnul. Venture byla na svou dobu vynikající stroj a jak píše Mirlos, snad se bude mít někdo brzy možnost přesvědčit, že podobně je na tom i její následovnice. Zde je důkaz, že v Polsku již jsou k mání:
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/yamaha/venture/
Tak někde snad brzo na viděnou.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod pitris » úte 16. bře 2021 17:58:58

Picasso, zduř jak cyp

Ať koukám jak koukám, tvou venturu na motorkarich nevidím.
Pošli odkaz nebo foto

Pitris.
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Mirlos » úte 16. bře 2021 22:59:32

Dovolil jsem si vložit Picassovu Venturku. Také Amerika. Je to pěkně udělané, jen ten dekl z předního kola bych na kolo sajdy nechal stočit na správný průměr, aby nepřesahoval a netvořil tam nehezkou hranu.

765276.jpg
765277.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Picasso » čtv 18. bře 2021 9:20:46

Děkuji, děkuji. Nemohu si pomoci, ale pročítáním fór je mi motorka čím dál více sympatičtější. Byl jsem ji projet (s vytištěným příspěvkem Mirlose :lol: v ruce) a jsem z nadšený. Těchto prvních 200 km bylo přes nepřízeň počasí opravdu příjemných. Samozřejmě, existence sajdy výrazně ovlivňuje jízdní vlastnosti, ale je to zatím nepoznaný level - opravdu silná a těžká motorka a lehoučká sajda bez brzdy...Všechno, každý šroub, matka, žebro chlazení.. vypadá jak nové, žádná povrchová koroze, škrábnuté chromy, plasty... Mám doma podstatně novější motorky a v takovémto stavu teda nemám žádnou. Až je mi líto ji tahat ven... Je to opravdu krásný kus motorky. Mé cestování se od vašeho asi výrazně odlišuje, já jezdil spíše východ (Rusko, Dagestán...) a tam by Venturka byla úplně k ničemu. Ale když jsem si letěl pro Rockera do Států, svezl jsem se z Tusconu po zbytcích 66 do LA, nebylo to tedy nic moc... ale umím si představit, jak by to na tomhle bylo úžasné. Možná nastal čas na změnu :D
Ale k motorce - podle TP byla první registrace 1.1.2005, ale podle odkazu Mirlose se tahle stříbrná vyráběla v roce 2005, tedy nemohla se už prodávat (pokud tím tedy není myšlen modelový rok, jako má třeba Suzuki nebo KTM). Dovoz PL. Jestli je to US verze, předpokládám, že to bylo pouze přes PL registrováno v EU, protože se to objevuje v evidencích ČR už 1.6.2007, o necelý rok později je prodána bývalému majiteli (ročník 53). Pak je 4.10.2010 v TP přestavba , která spočívala v cituji: .."zejména v montáži postranního vozíku Velorex...". No a pak je tam vidět změna maximální rychlosti ze 105 (proč tam bylo jen 105???, nebyly to míle?) na 100 km/hod. Chápal bych snížení rychlosti ze 160 na 100, ale nerozumím další úpravě ve vnějším hluku z 85,9 dB při 3000/min a 77 za jízdy na 91 při 3000 a 79,5 za jízdy... to měřili? Nejvíce mne tedy udivila nejvyšší technicky přípustná hmotnost 764 kg, to je už pomalu váha auta. Přední pneumatika DOT2204 vyrobena v roce 2004, je možné, že by byla původní? Zadní DOT jsem nenašel, ale ta guma je vidět, že je nová. Přední pneumatika je navíc ojetá pravidelně po celém obvodu, tedy v sajdě má najeto opravdu velmi málo - tam se mi vždy ojížděl střed a dělalo to vlnky. No, příští týden má být 13 stupňů, tedy o 1 stupeň více, než mi určuje má vnitřní směrnice a já mohu vyrazit na další jízdu. Ještě jednou všem díky!
Picasso
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. bře 2021 15:28:17

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Picasso » čtv 18. bře 2021 9:45:00

Jo a ještě poznámku: ta nová Venturka je tedy dost scifi, ale v reálu může být nádherná. Já lítám do Států (oženil jsem se tam) a auta i některé motorky mám odtamtud. Juknul jsem v okolí na Venturku: https://sandiego.craigslist.org/nsd/mcd ... 92080.html
Cena se mi nezdá příliš vysoká, je to jen o pár korun více, než jsem dal já za tu svoji :cry:
Ta polská cena je už dost vysoko, to uznávám, ale za 17 tis USD to není vůbec špatné, i kdyby dovoz a legalizace měla stát další kilo.. Já dávám za dovoz motorky 600 USD, DPH a clo řeším jinak. Samozřejmě přihlášení však nevím, nevím jak splňuje EU předpisy.. ale věřím, že i to by šlo v v rozumných nuancích.
Picasso
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15. bře 2021 15:28:17

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Mirlos » čtv 18. bře 2021 11:47:25

Ahoj Picasso,
budeš se s námi muset určitě sejít, až ten "covid" rádoby pomine. Dobře pobesedujeme nejen o mašinách. :D
Co se barvičky týče, bude zřejmě origoš. Pro nadcházející modelový rok 2005 tam prostě šoupli stříbrnou a prodávali třeba už v roce 2004 k Vánocům. Já mám Golďase r.v. 2012, ale model 2013.
Té dovolené zátěži se nelekej, ta je normální, možná i trochu nižší, než bych očekával. Když naložím plně natankovanou Venturku, myslím opravdu naložím pro cestování Evropou a kožené hadry + boty ve dvou lidech, tak jsme někde na 630-635 kg celkové váhy.
Jinak Venturka umí pěkně upalovat a mnohokrát jsem byl za rafičkou 180 km/h.
Povolená rychlost se sajdou je mi také podezřelá, neboť původní papíry a tachák v mílích mohly mít za následek zmýlení úředníka.
Já měl při koupi problém s VINkem. Úředník přehodil číslo s písmenem a tři měsíce trvalo, než se podařilo uskutečnit opravu v techničáku. Navíc v Praze u zastoupení Yamahy seděl člověk, který byl nepřítelem tahání motorek v americké verzi a ve všem viděl podvod. Taková žába na prameni. Mnozí byli na výjimkách, já zatím jezdím bez nich.
Ta stará guma ( tuším Dunlop) se Ti začne vyprašovat a byl by zázrak aby letošní rok přežila. Na zadku si nenašel DOT, což je zajímavé, ale kdo ji upekl tam snad najdeš. Já najel na starou Dunlop gumu pouze 6000 km a na novou téměř 17 000 km a kdyby nepopraskala, měla vzorek ještě dost dobrej.
Je třeba u těchto těžkejch potvor častěji kontrolovat tlaky. Hlavně vzadu, aby se nedělaly plošky. Jednou se mi podařilo přední Bridgestone sjet do "špičky". Ta středová zmije stále držela a boky ubývaly.
No a nová Venturka v Evropě nemá co dělat, protože motor z XV 1900 Midnight Star, byť přepracovaný, nesplňuje emise.
I když nyní v odtržené Británii, kde bývala silná buňka příznivců Venturek by tu novou chtěli, stále se zatím nedaří to prosadit.
Jestli si uděláš čas a budeš chtít prohlédnout počínání naší party za uplynulé roky a v čem stále pokračujeme, tak zde :
https://mirlos.rajce.idnes.cz/?sort=date Nestíhám však alba zpracovávat, takže pomalu a jistě s dvouletým zpožděním. :roll:
Měj se faj
Mirlos :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod Horác » sob 20. bře 2021 15:54:03

S tou barvou si myslím, že to je jak píše Mirlos. Model 2005 byl stříbrná a určitě se prodávaly koncem roku 2004.
Horác
Uživatelský avatar
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 166
Registrován: čtv 07. bře 2013 21:42:16
Bydliště: Liberec

Re: Venture se sajdou

Příspěvekod pitris » ned 21. bře 2021 8:19:37

zduř jak cyp Picasso ;)

tak sem tě hledal na motorkařích a našel Picassa z Osoblahy.
pokud jsi to ty, tak se zastav. jsem z Mokrých Lazců, kusek od Opavy směr Ostrava.

venturku jsem měl 7 let, najel jsem cca 65 tis., nějaké zkušenosti mám. tak hodím oko na tu tvou a pokec samosebou :D
teda jestli chceš.

mou motorku má ted Marcel z Dolní Lutyně. na motorkářích je pod nickem Dfrost. tak možeš kuknout.

nyní jsem 14 dní na marodce a eště stále budu. opět mě chytly záda....
takže pokud jsi někde poblíž, klidně se stav a aspoň se trochu rozptylim. kontakt - 725557396

zduř pitris
pitris
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon 11. bře 2013 6:14:17
Bydliště: Mokré Lazce

Další

Zpět na naších strojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron