RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Příspěvekod Mirlos » pon 01. čer 2020 18:20:52

Ahoj všem !
KOKOTI Rakušáci zase musí držet prvenství v omezování motorkářů. :shock: :roll: :o
Od 10. června nebudou smět vjet na vybrané rakouské silnice motocykly,
které překračují hlučnost 95 dB.
Omezení platí i pro stroje v sériovém stavu, pokud překračují limit stanovený místními úřady. Policie chce rozdávat pokuty.
-- Motorkáři, kteří se chystají na prázdninové výlety do rakouských Alp, by si měli dát pozor. Spolková republika Tyrolsko totiž poprvé v historii sáhla k tomu, že vyhlásila zákaz vjezdu hlučných motocyklů na vybrané silnice. Ten nejde přitom jen proti majitelům neschválených výfuků. Do limitu se nevejde ani řada strojů, které jsou hlučnější už z výroby.
-- Zákaz se týká několika tyrolských silnic u hranic s Německem u měst Reutte a Imst. Zahrnuje i mezi motorkáři oblíbený průsmyk Hahntennjoch. V platnost vstoupí ve středu 10. června a skončit by měl 31. října. Za porušení bude moci policie udělit pokut až 220 eur (5900 Kč) a motorkáře poslat zpět.
-- Na označené silnice nebudou smět vjet motocykly, které mají podle technického průkazu statický hluk vyšší než 95 dB (A). Německý magazín Motorrad sestavil přehled 14 modelů, které by tak neměly projet. Kromě supersportovního BMW 1000 RR nebo Aprilie V4 Tuono jsou mezi nimi i velmi oblíbené cestovní modely jako Ducati Multistrada, Kawasaki Z 900 nebo KTM 890 Duke.
-- Zástupkyně tyrolského hejtmana Ingrid Felipeová z rakouské Strany zelených prohlásila, že zákaz má hlavně chránit tamní obyvatele před přílišným hlukem z motocyklů. Podle statistik společnosti ARGE jezdí v Rakousku jen sedm procent jednostopých strojů hlučnějších než 95 decibelů. Zákaz ale samozřejmě platí i pro motorkáře z jiných zemí.

Motocykly, kterých se týká zákaz vjezdu kvůli příliš vysokému hluku
Model --------------------------------- Hlučnost
Aprilia V4 Tuono 1100 Factory .... 96 dB(A)
Aprilia RSV4 1100 Factory ........ 105 dB(A)
Aprilia RSV4 1000 RR ................ 96 dB(A)
BMW S 1000 RR ....................... 98 dB(A)
Ducati Hypermotard SP ............. 97 dB(A)
Ducati Multistrada 1260 ............ 102 dB(A)
Ducati Diavel ......................... 102 dB(A)
Ducati SuperSport .................... 98 dB(A)
Harley-Davidson Dyna Street Bob .. 97 dB(A)
Harley-Davidson FXDR 14 ............ 97 dB(A)
Harley-Davidson 1200 Custom ....... 99 dB(A)
Harley-Davidson Sportster Forty Eight 99 dB(A)
Kawasaki Z 900 ......................... 97 dB(A)
KTM 890 Duke ........................... 96 dB(A)

zakaz-motorek.jpg
Jak jsou na tom Venturky s dB netuším, ale mám pocit, že ta moje si stářím modeluje pěkný uchulahodící zvuk. :D

převzato z autobible.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Příspěvekod Luboš » úte 02. čer 2020 4:10:32

Ahoj, zpráva to dobrá není, ale na druhou stranu si za to můžeme sami, díky spoustě pitomců s odvrtanými tlumiči a nebo jenom s trubkama. Já bydlet někde blízko moto-oblíbené silnice, tak jsem asi pološílenej.
Myslím, že to je pouze začátek, že se toho brzy chytnou i jinde a nadej Bože Brusel.
Ahoj Luboš.
Luboš
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 20. kvě 2013 11:06:12

Re: RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Příspěvekod petrskutr » úte 02. čer 2020 11:33:52

není to tak dávno ,kdy nás ještě s Fousáčem,před vjezdem do lázeňského města,jehož jmeno si už nepamatuji, měřili hlučnost výfuků a kontrolovali homologaci.Na hlučnost jsem ,ještě s Venturou,prošel jen tak tak a to jenom ve výfuku bylo o 4 dírky vice než originál.
Takže ti různí úpraváři výfuků budou mít asi smůlu a jak říká Luboš můžeme si za to sami. :cry:
A to že se toho chytí i u nás , tomu docela věřím protože to denně slyším i u nás na kopci a že to je dost daleko od hlavní komunikace.
Petrskutr

P.S. Honda ADV- 85 dbB ,takže v normě pokud ji nepřitvrdí :D
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín

Re: RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Příspěvekod 007garfild » úte 02. čer 2020 18:52:04

Ahoj
jen tak v rychlosti, Německo už to zavádí taky, ale údajně v tom jsou baterie - elektro, nekupujete!!! tak vás potrestáme, zákazy, omezení rychlosti atd. a na elektro to neplatí, co v tom asi může být? :oops:
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: RAKOUSKO ZAVŘE NĚKTERÉ SILNICE PRO HLUČNÉ STROJE

Příspěvekod Mirlos » stř 03. čer 2020 20:13:27

VENTURKY mají papírově 86 dB stojící a 78 dB při jízdě. Jisté však je, že stářím se hladina zvuku zvýší. Mohu to posoudit, neboť nová mašina neměla pro mne zdaleka tak "sympatický zvuk" jako teď po najetých 70 000 km, ale 95 dB jsem snad ještě nedosáhl. Též jsem tehdy uvažoval o jiných rourách, jako měl třeba Martin, Robert a i Pitrískovi to pěkně řvalo. Naštěstí mně to Evík zakázala a za to jí dík. Jet v koloně v kraválu stovky kilometrů není zrovna nic příjemného, navíc když zásadně nenosím špunty do uší. :D 8-)
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron