PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod Mirlos » úte 24. čer 2014 9:44:39

Ahoj Dědku,
prosaď tvrdě Tvůj nárok na odškodnění pomocí advokáta. Vše do posledního pětníku půjde z pojistky viníka nehody. Nenech se v žádném případě zatlačit do kouta. Já to řešil sice čtyři roky, ale oprava mašiny ve značkovém servisu bylo to první co pojišťovna zatáhla v poměrně krátkém termínu a za velevelké peníze bez diskuzí. Oprava Dragstaru 1100 stála 246 000.-Kč a trvala půl roku, neboť se čekalo na rám z Japan. Všechny demontované poškozené věci jim nenechávej. I sebemenší škrábanečky se vyměňují za nové díly, takže staré při troše úpravy jsou ještě použitelné pro případ jiné újmy, lepší než vyhodit.
Fakt nepodceňuj řešení problému s advokátem a schraňuj veškerá potvrzení výdajů týkající se nehody včetně parkovacích lístků, projetého benzinu nebo k lékaři a na rehabilitace, opravy nebo koupi poničeného oděvu a bot, prostě vše co má souvislost
z nehodou. Pak můžeš ještě protistranu zažalovat v občansko právním sporu. V mém případě to bylo komplet s těmi drobnými věcmi, ušlým ziskem, bolestným, advokátní pomoci a opravou mašiny skoro za půl milionu.
Tak přeji mnoho úspěchů.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod Rasty » pát 27. čer 2014 16:50:55

RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod EDA » pon 30. čer 2014 8:29:54

Ahoj Dědku a taky všichni ostatní,
hlásím návrat z Korsiky. My jsme projeli prakticky bez větší újmy přes 4000km a tebe sejmou skoro před barákem. Prostě jsi byl ve špatnou chvíli, na špatném místě. Ohleduplnost českých šoférů je ve srovnání se zbytkem civilizované Evropy velice špatná. Přeji ti samozřejmě brzké uzdravení těla a hlavně i mysli. Navíc máte před svatbou, kdyby bylo něco třeba helfnout, tak neváhej a ozvi se. Víš, že vaším krajem brouzdám prakticky pořád, tak se můžu stavit a něco dovézt nebo jinak zajistit.
A jak píše Oťas, rezevaci v Bešeňové nikomu zatím pouštět nebudu. Dojedeš plechem a budeš krásně rehabilitovat a hlídat mi vnučku :D .
Co se týká pojišťovny, když jsem něco řešil sám, vždycky mě ojebali. Takže právní pomoc je jistě na místě, i když to jsou v prvopočátku další výdaje navíc.
O Korsice podá info jistě Pitrís jako hlavní organizátor, doufám, že stihne do Tater připravit i DVD. Za sebe můžu jen říct bylo to príma, Korsika se dá projet i s jednou brzdou :) , ale hlavně to strašbě rychle uteklo.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod Dědek » úte 01. črc 2014 11:19:26

Ahoj Edo.

Děkuji Ti za povzbudivé slova. Vážím si Tvé nabídky o pomoci. Jsem rád že se Vám Korsika vydařila. Pevně věřím jak se vzchopím, že se taky podívám na tento krásný ostrov.(ale jen s celou partou) Nevím jak dopadnu (zdravotně).Podle doktorů budu rád, že budu fit tak od září kdy půjdou dětičky do školy. Tak Slovensko byť s plechovkou nevím.
Dnes se mi ozval likvidátor škody. Mám dát Venturku do servisu (Yamaha Zlín) kde se dostaví i likvidátor. Musím obvolat kamarády aby mi motorku někdo odvezl. Jistě se k tomu pojišťovna postaví ledabyle. Teď musím někde sehnat právníka, abych nemusel škodu doplácet ze svého. Viník nehody mě kontaktoval s tím, že vše zaplatí, uvidíme.
Edo, momentálně nic nepotřebuju. Všichni se doma o mě krásně starají, za což jim jsu moc vděčný. Nic to nemění na věci, že můžete kdykoliv přijet. Budu moc potěšený. Do konce července se nehnu z baráku. :evil:

Zatím ahoj a ještě jednou dík :!:
Dědek
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod Mirlos » úte 01. črc 2014 19:21:16

Ahoj Dědku,
advokáta vybírej nějakého kdo se vyzná v motonehodách. Jde o to, že bude povolán znalec, který určí Tvoji rychlost a způsob zareagování na vzniklou situaci. Protistraně nevěř dokud to nebudeš mít černé na bílém, že on je viník a ty na nehodě neneseš žádnou vinu. Veškeré, opakuji veškeré výdaje platí povinné ručení viníka, takže je jedno co to stojí. Můžeš podle nového zákona uplatňovat i odškodnění za psychickou újmu. Znovu opakuji uschovávat všechny doklady týkající se nehody, že Tě musí někdo vézt k lékaři nebo na úřad autem ( sazebník podle obsahu vozidla jak se běžně účtuje doprava ) , parkování, městská doprava, rehabilitace a zkus ať Ti napíše doktor lázně, vše je hrazeno z toho povinného ručení. No a pak máš ještě svoji pojistku na úraz a pobyt v nemocnici. Bude to dost papírování, ale stojí to za to. Na pojišťovně toho viníka kontaktuj tu správnou osobu aby měla o celé záležitosti dokonalý přehled ( pozor na brigádnice nebo nějaké dovolenkové záskoky ) Prostě každá osoba, co bude případ řešit to musí vzít od A do Z. Založ si složku pro originály písemností a dokladů a dělej si dvě kopie. Po každém šťouralovi chtěj celé jméno s telefonem, razítkem a podpisem. Je to dost důležité. Všechno si důkladně několikrát přečti a jakoukoli nesrovnalost okamžitě napadni s advokátem písemně. Žádná amortizace na opravu nepřipadá v úvahu, musí být vše nové. Ten likvidátor tomu musí rozumět, že to není JAWA. Nedávej najevo, že by sis nějakou maličkost opravil sám, prostě nic neumíš a vůbec tomu nerozumíš. Chceš stejnou mašinu jako byla před nehodou.
Advokát, který se nevyzná v motonehodách neumí určité věci správně formulovat a může si v rozhodujících okamžicích naběhnout. Snaž se aby se to začalo řešit co nejdříve, jinak to bude ztrácet šťávu. Ten dotyčný co říkal, že Ti to zaplatí zřejmě neví o čem mluví. Vůbec si netroufám odhadovat škodu, ale myslím si, že se do tříset tisíc nevejdeš i když říkáš, že to není tak hrozné. Motorka postavená z náhradních dílů stojí dvojnásobek.
Takže Ti přeji ještě jednou úspěšné dny.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod Dědek » pát 04. črc 2014 12:43:57

Kamarádi.

Venturku jsem včera dopravil na celkové vyšetření do YAMAHY Zlín. Likvidátor si dává na čas, ještě se tam neukázal. Bylo mi sděleno že po prvotní prohlídce škody budou zřejmě potíže s doplňkama které nejsou originál Yamaha. Odkázal jsem je na p.Pokoru z chrome-galaxy kde jsem si tyto doplňky pořídil.
Má se podle dílů které jsou poškozené určovat cena. Údajně To bude na hranici (likvidační).Je to dáno podle nějakých nesmyslných směrnic pojišťovny. Nedokážu si představit o Venturku přijít!!
Má to posoudit nějaký odborník z Čech. Pokud se ale spraví, mám v Yamaze zaplatit celou částku za opravu a pak to vymáhat na pojišťovně! Není to nějaké přitažené za vlasy? Nic neudělám, jsu dolámaný, motorka rozbitá a já to budu financovat! Na co potom platíme nějaké pojištění? Jen aby se pojišťovny nažrali??Nechápu to..

Dědek
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SEZONY

Příspěvekod martinž » pát 04. črc 2014 18:12:51

Ahoj,
Hlavu vzhůru, ja mela před 10 lety Tvingo po bouracce dle pojišťovny taky na totalku.Pojistovak co t vyřizoval mel zálusk nabourane auto odkoupit neoficielne za cenu náhradních dílu. Na to jsem neprisroupila a tzv vrak si nechala, od pojišťovny přišly časem peníze dle tabulek za totalku a já si tzv vrak nechala soukromé opravit a ještě s nim pak jezdil syn a já si pořídila jiné. Jen je otázka jak to bylo pojistene'kolik dají dle tabulek... A důležitější jsi Ty. Porid si v lékárně Symphytum 15Ch a ber 2krat denně kuličku - rozpustit v puse nebo cucat a 10 min před a po nic nekonzumovat je to homeopatikum z kostivalu' urychlí srustani a zesílení kosti.
Zdravím Monika
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Předchozí

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků