Rozmary počasí

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Rozmary počasí

Příspěvekod EDA » sob 04. kvě 2013 9:36:05

Přátelé,
k tomuto článku či úvaze mě inspirovala moje nejmladší 14 letá dcera po návratu ze školy, když mě uviděla jak suším u krbu všechny hadry po neúspěšném pokusu dostavit se do Doubice a pronesla jednu zcela spontánní větu: "Doufám, že už chápeš proč nechci v téhle zemi žít!"
Něměla přitom na mysli žádnou politiku či jiné obvykle uváděné důvody, ale jen a pouze POČASÍ !
Nemusel jsem ani dlouze přemýšlet, abych ji dal bezvýhradně za pravdu. Počasí je pro lidi, kteří ať již pracuji nebo pouze provozují "koníčka" venku, ale i pro všechny ostatní jedním ze základních parametrů spokojeného života. Bydlíme v kraji kde se v zimě nedá dýchat, v létě je cca 20 hezkých dnů, které se navíc objeví zcela neplánovaně vetšinou v pracovním týdnu atd. Týdenní dovolená v zimě a 14 denní dovča v létě u moře to nemůže ani náhodou zachránit. A to ješte nevyjde každý rok.
Stačí si jenom vybavit kolik akcí a výletů nám počasí třeba jen za poslední rok zkazilo. Mě to vychází na větší polovinu.

Jezdil jsem často do Boloně a to v různých ročních obdobích. Už i tam, ač je to sever Itálie je život díky lepšímu počasí mnohem hodnotnější. Pěkné počasí je již od konce března, zimy mírné (neznají zimní gumy) a léta se stálým počasím, kdy si můžete akci naplánovat s velkou jistotou dopředu. Když chcete lyžovat do Alp je to kousek a v létě k moři taktéž. O tom co ušetí na topení a všech dalších zimních ptákovinách ani nemluvě.
Takže ještě pár zkažených akcí a balím kufry :D .
Jak to cítite vy?
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod martinž » sob 04. kvě 2013 17:07:22

Máš pravdu,

vždycky když přijedu z Itálie říkám že to posral už Praotec Čech.

Martin
martinž
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 18. bře 2013 19:31:36
Bydliště: Tehov

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod milan » ned 05. kvě 2013 5:57:14

Jj. Byt mlady, svobodny a bez starosti, tak tady v tom posr...m statu uz davno nejsem.
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod Rasty » ned 05. kvě 2013 11:09:53

Edo, mluvíš mi z duše. Cítím to naprosto stejně už asi 40 let a Tvé dceři fandím. Jak říkala stará Karmen Majerová: Zasraný Československo, pořád tady chčije, mrzne nebo padají hovna........ :( :)
RastyObrázek
Rasty
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 127
Registrován: pon 11. bře 2013 14:52:10
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod Mirlos » ned 05. kvě 2013 13:35:47

Ahoj hoši,
zkuste najít v téhle zemi taky nějaká pozitiva. ;) Myslím ty přírodní a živelné, ty nasírací politické ne. Já jen ze zkušenosti, kdy jsem trávil dlouhá léta na nádherné Mallorce, tak první dva roky se mi to taky líbilo, ale pak ve stále stejném počasí, kdy čtyři měsíce nekápne, v půl desátý ráno je už pařák, od jedné do pěti se kvůli vedru nedělá a život se přesouvá do nočních hodin, pak se mi to už taky přestávalo líbit. Jó, poslední tři měsíce v roce je tam skvěle. A poslední dva roky jsem skoro nechodil ani do moře.
A od nás dál na západ je to s deštivým počasím mnohem horší. Takže když je vedro, je to blbý, když prší a je chládek, tak taky a když napadne moc sněhu tak jakbysmet. Buďme rádi, že je alespoň nějaké počasí, nevidím to tak tragicky, ale bydlet někde u Lago Maggiore si dovedu docela dobře představit. :D
Čauky Mirlos.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod milan » čtv 30. kvě 2013 18:44:45

Ahoj Pratele,
tak jak, tak kazdy den koukam venku, doufam, ze nam to ten cerven nepokazi a budeme tu mit hezky podzim :|
Naposledy upravil milan dne pát 31. kvě 2013 14:52:51, celkově upraveno 1
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod Aleš » pát 31. kvě 2013 12:52:18

Vážení přátelé, uvědomuju si, že se na stránky nemá psát sprostě, ale už mě to počasí fakt sere.
Jen se musím trochu usmívat, že se rozčilujete tady na fóru už od začátku května a ono je dneska posledního a stojí čím dál víc za hovno.
Já jsem ale ještě optimista:
1/ nějaký počasí holt bejt musí :mrgreen:
2/ jednou se to přece musí vyblbnout a třeba potom bude o pár dní líp než standardně :roll:
3/ jdu večer do hodpody :D

Ze zatažené a mokré Sázavy zdraví Aleš
Aleš
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 13. bře 2013 19:23:33
Bydliště: Sázava

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod arnošt » ned 02. čer 2013 9:28:45

Ahoj chlapi, držte mě pěsti,bydlím u Labe a od 5 ráno stěhuju sklep, garáž,motorky... :? A z Krkonoš se pořád řítí voda.Jak mě to hrkne do baráku , tak se letos asi nesvezu :cry: , protože ten úklid a vysoušení a větrání. No zatím to vylití z břehu pořád posouvají.... přeji vám všem klidnou neděli!
arnošt
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 122
Registrován: pon 11. bře 2013 20:49:54
Bydliště: Dvůr Králové nad labem

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod EDA » pon 03. čer 2013 5:33:15

Ahoj Arnošte,
držím ti palce ať to zvládnete co možná nejlépe. Kdyby bylo třeba nafouknu jachtu a dovalím na pomoc.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Rozmary počasí

Příspěvekod milan » pon 03. čer 2013 11:53:52

Dneska vecer ocekavame, co nam vsechno poslete po vode :roll:
Milan
milan
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. bře 2013 21:53:37
Bydliště: Chabařovice-Ústi n/Labem

Další

Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků