26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod Mirlos » úte 01. srp 2023 19:52:21

Ahoj přátelé zahraničních cest ! :roll:
Drtivá většina polykačů kilometrů v zahraničí se pojišťuje u Europ Assistance s.r.o. MotoCare. Já každým rokem a hodně dlouho. Poslední záležitost jsem s nimi řešil v roce 2019 vlastními mnohatisícovými náklady, které jsem dostal posléze proplacené. Od té doby se tam určitě vyměnila značná část pracovníků, kteří mi připadají, že své zkušenosti teprve nabývají pojistnými událostmi. Čerstvá zkušenost z komunikace s asistenční službou 21.-22.7.2023 mi připadala jako besídka zvláštní školy. Cestou při akci L'EXPÉDITION LOIRE 2023 jsem prostě "utopil" Venturku v jednom z dálničních tunelů s obrovskou hlubokou louží u města Lecco nedaleko Milána. Voda zasáhla a zkratovala elektrické obvody Venturky, dovolila mi jet ještě 40 kilometrů k Monze, kde totálně vypověděla službu. Bylo po desáté dopoledne, když jsem začal v silném dešti telefonovat s asistencí. Po tomto prvním hovoru, kdy mě registrovali, jsem poslal zbytek výpravy dál a čekal na odtah, který měl údajně přijet za dvě až tři hodiny. Za hodinu volám asistenci jak to konkrétně vypadá s odtahem a dostávám odpověď, že je požadavek předáván kolegům. Za další hodinu stejná odpověď a stále nic nevím. Za další hodinu v cca 13:10 mi přichází SMS, že odtah dorazí ve 14:08. Opět jsem zavolal asistenci a objednal si repatriaci pro případ, že už to dál nepojede. Odtah dorazil ve 14:48 a po otázce kam chci odvézt, povídám, že do profesionálního servisu Yamahy. Následovalo 20minutové bloudění Monzou, neboť týpek obvolal všechny známé, aby mu poradili, kde najít servis Yamaha a to se mu stále nedařilo. Asi na pátý pokus jsme přistáli před velkou prodejnou Yamahy s údajným servisem ve sklepě. Mladíčkové viděli Venturku prvně v životě, neměli potřebné elektroměřáky, ale snahu něco udělat ano. Společným úsilím se nám podařilo stroj nahodit a nechat běžet na volnoběh. Poděkoval jsem hochům za trochu pomoci (ani prachy nechtěli) a vyrazil jsem zpátky na trať. Po šesti kilometrech Venturka klekla znovu. Bylo cca 16:00, volám asistenci, že byl servis k ničemu, že potřebuji bydlení a repatriaci. Za další hodinu volám znovu a opět je požadavek předáván kolegovi. V 18:30 dostávám SMS, že hotel je kilometr od místa kde stojím, ale nepojízdnou motku už mi tam odtáhnout nemůžou. Když však svolím ji odtáhnout mnohem dál na chráněné místo ve městě, že by to šlo. To jsem rázně odmítl s tím, že si pomohu sám a šel pěšky do hotelu se ubytovat. Opět připomínám assistenci tu repatriaci, ale bez výsledku. Pak jsem se vrátil k motorce a v cca 19:30 jsem konečně narazil na borce co měli v autě startovací kabely. Venturka chytla a doskákala ten kilák k hotelu opět za silného deště. Ve 20:00 volám asistenci ohledně repatriace (předávám kolegovi), ve 21:00 volám znovu a výsledek stejný - předávám kolegovi. Ve 22:00 se konečně spojuji s nějakým kolegou, který mi přislíbil, že ráno v 7:00 dostanu zprávu ohledně repatriace. Ráno v 7:05 volám asistenci, nikdo nic neví (předávám kolegům). V 8:00 odpověď předávám kolegům. V 9:00 předávám kolegům a urguji. V 10:00 předávám kolegům a urguji. v 11:00 předávám kolegům a důrazně urguji. Ve 12:00 po této stejné odpovědi rezignuji a končím s komunikací. Volám synovi, který si v Praze půjčil IVECO a v neděli po poledni pro mne do Itálie přijel. Naložili jsme motku a v pondělí časně ráno dorazili domů. Podotýkám, že do této chvíle stále nevím nic o mé oficiální repatriaci ze strany asistence. O víkendu prostě nefunguje. Z domova jsem zavolal asistenci s požadavkem o zaslání formuláře ke zpětnému proplacení nákladů na transport 1 679 km. Ty činily komplet s naftou 15 624 Kč což je pro asistenci hodně málo. Uvidím jak to dopadne a dám zprávu, mají na to tři měsíce. S asistencí jsem telefonoval celkem 29x, z toho z poloviny bezvýsledně. Podotýkám, že při každém spojení zvedla telefon jiná asistentka a já musel znovu vyprávět co se přihodilo a jaké mám požadavky, přestože jsou hovory nahrávány pro lepší zkvalitnění služeb a pokaždé si asistentky dělaly písemné poznámky.

S čím Vám MotoCare kryje záda?
Zajistí repatriaci motocyklu a Vaší přepravy zpět do ČR.
• Postará se o Vás v případě nehody i poruchy.
• Poskytne pomoc, když dojde palivo, ale i když píchnete pneumatiku.
• Zajistí a uhradí pronájem náhradního vozidla.
Odtáhne Vám motocykl do servisu a v případě neopravitelnosti do 12 hodin zajistí odtah kamkoliv.
• To vše do limitu 50 000 Kč.

Sliby se maj plnit i o víkendech, ale slogan MotoCare zřejmě platí jen pro všední den. :roll:

Díky za pozornost
Mirlos
IMG_20230723_141912053.jpg
IMG_20230723_141932292.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: 26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod 007garfild » stř 02. srp 2023 14:58:23

Ahoj Mirlosi, já vlastně vloni to měl taky o víkendu (neděle), ale já se nedovolal po 90min ze dvou telefonů, až v pondělí.
To jsem se dovolal, no a začali to zdůvodňovat tím, že byli přetížené linky atd., jasně hned se omlouvali za nepříjemnosti. Když jsem začal o proplacení nákladů k odtažení, chtěli doklady o zaplacení výdajů spojený s odtahem. Jasně jsem vysvětlil, že jsem si nenajal firmu, ale známého, který mně věnoval skoro celou neděli cca500km a dostal domů z dálnice. Celé toto martýrium ohodnotili na 1000,-kč, pochopitelně jsem s tím nesouhlasil a chtěl po nich proplatit 3000,-kč, na to nepřistoupili, ale taxu zvedli na 1500,-kč, že víc nemůžou proplatit ,pokud nedodám nějaké účty spojené s přepravou. Co dodat, asi hodně zapřemýšlet, jestli nadále přetrvávat u této společnosti :(
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: 26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod Dědek » čtv 03. srp 2023 8:54:53

Ahoj.
Taky platím každoročně toto pojištění. Letos mi končí 28.8. Už mi došla nová smlouva za cenu 1290 Kč na další rok.
Letos ještě cesta do Itálie s příjezdem domů 27.8.
Neměl jsem sice to ( štěstí ) použít služby této pojišťovny, ale jak to tak sleduji, počkám s pojištěním do další sezony.
Třeba se najde možnost jiného pojištění.
Hlavně klid a kolama dolů.. ;)
Dědek
Dědek
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 267
Registrován: pon 11. bře 2013 15:30:25
Bydliště: Fryšták u Zlína

Re: 26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod Mirlos » úte 08. srp 2023 10:51:55

DOŠLA MI DNES PO 14 DNECH ODPOVĚĎ Z MOTOCARE, TAK PŘEPOSÍLÁM. S VÝSLEDKEM JSEM SPOKOJEN (JEŠTĚ MI DALI O OSM KORUN VÍC PODLE PŘEPOČTU Z EURA). S VÍKENDOVOU REPATRIACÍ ZE STRANY ASISTENCE VŠAK SPOKOJEN BÝT NEMŮŽU. NAPROSTO ŽÁDNÝ VÝSLEDEK V PODOBĚ JAKÝCHKOLI INFORMACÍ ANI OMLUVA, PROSTĚ TO VYŠUMĚLO A BASTA. HOTEL MI ZAPLATILI 348,30 EURO UŽ PŘI JEHO ZABUKOVÁNÍ V PÁTEK, ALE KOLIK STÁLA VYHLÍDKOVÁ CCA 12-15 KM JÍZDA ODTAHEM PO MONZE NETUŠÍM. KAŽDOPÁDNĚ SCHOVÁVEJTE VEŠKERÉ ÚČTY TÝKAJÍCÍ SE POJISTNÉ UDÁLOSTI, PODROBNĚ VŠECHNO POPIŠTE A PŘILOŽENÍ FOTOGRAFIÍ TAKÉ NENÍ ZBYTEČNÉ ! SNAD SE NĚČEHO DOMŮŽETE.
ČAUKY 8-)
MIRLOS


Dobrý den,
rádi bychom Vám oznámili výsledek šetření výše uvedené pojistné události, které proběhlo v souladu s platnými asistenčními podmínkami na základě Vámi vyplněného oznámení pojistné události a předložených dokladů.
Po důkladném posouzení jsme Vám přiznali pojistné plnění v celkové výši: 15.632 CZK
Tato částka byla vypočtena dle platného kurzovního lístku zveřejněným Českou národní bankou ke dni vzniku pojistné události.
Výplata plnění bude zajištěna bankovním převodem do 15 dnů. :D
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: 26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod 007garfild » úte 08. srp 2023 16:48:38

Pochopil jsem, že ti vlastně proplatili jen náklady doložené ůčtenkou za auto, naftu a zajímalo by mě jestli zaplatili řidiče?
007garfild
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 182
Registrován: sob 04. říj 2014 16:17:45
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: 26 HODIN S EUROP ASSISTANCE MotoCare

Příspěvekod petrskutr » stř 09. srp 2023 9:53:08

Ćaues braťja
ono moc možností v tomto sektoru, moto asistence , není. :(
Skoumal jsem několik asistenčních možnosti ,ale většina je buď nevyhovujících z ohledně plnění a nebo z recenzí
krajně špatných. :roll:
MotoCare vychází nejlépe i když s velkým otazníkem a těch je u ostatních daleko více.
Podle zkušenosti mých kamarádů , nefunkčnost o víkendech u všech dostupných asistencí stejná ,nebo ještě horší.
Takže na výběr toho moc není a tak je třeba mýt v záloze svůj vlastní odvoz v rámci možnosti ve spojení s nějakou drobnou asistencí ,která je třeba v povinném ručení.

stále zdar bez poruch a problémů :lol:
Petrskutr
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron