Jak dojet do Černé Hory?

Diskuze o všem ostatním, co nemá svou kategorii.

Jak dojet do Černé Hory?

Příspěvekod EDA » čtv 11. čer 2020 12:45:57

Drazí cestovatelé,
situace se snad nějak stabilizuje (teda kromě Darkova a Dolního Slezska) a proto jsem se rozhodl, že letošní naplánovaný výlet na Balkán uskutečním. Odjíždíme 26.6. takže je nejvyšší čas naplánovanou cestu zrevidovat. V tuto chvíli je uzavřena snad jen BiH a to je ten můj problém. Nikdy jsem tam nejel, ale z mapy je patrné, že do Černé Hory musím kousek BiH podél pobřeží projet! Netušíte jestli je to možné nějak reálně objet. Asi by to šlo trajektem např. přes Trpanj, ale to se mi moc nechce. Budu vděčný za každou radu pokud tam již někdo byl a umí poradit.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Jak dojet do Černé Hory?

Příspěvekod Mirlos » čtv 11. čer 2020 20:34:46

Ahoj Edo,
vem to přes Srbsko, což je do Černé Hory super svezení. Za dálnice dáš do 8 Éček a na hranicích v sezóně od 30 do 60 minut čekačka, ale myslím, že to bude lepší než blázinec přes Chorvatsko nebo Bosnu. Začíná povirovej boom. A pozor na policajty. Tam nejsou radary, ale chytaj namátkou na každém rohu. Prostě budeš hodnej a nedávej povely. Dobrej asfalt asi 70% cesty do Černé Hory, ale je to kochačka, páč se musí pomalu kvůli serpentinám a ten asfalt na Balkáně klouže i na sucho. Jinak jako všude, hodně zvěře v ranních hodinách, bacha na neosvětlené traktory v noci. Oni přes den kvůli policajtům nejezdi páč nemaj technickou, ale v noci převáží bůhvíco po vesnicích a může to bejt průser ho najít za zatáčkou.
Jinak v Černý Hoře je pak super nový asfalt až k moři.
My taky pojedeme do Srbska k Bělehradu na svatbu, ale zatím nevíme termín. Raději napřesrok až bude všude čisto po viru.
Doufám, že s námi dáte příští rok Vercors.
Užijte si to.
Čauky Mirlos
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Jak dojet do Černé Hory?

Příspěvekod EDA » pát 12. čer 2020 5:57:20

Mirlosku, Srbsko je samozřejmě řešení, jenže jsem se nezmínil, že chci par dní zůstat v Podgoře, kde v této době bude dcera s vnučkami. Takže objíždět BiH kolem dokola nemá smysl. Asi napíšu na ambasádu, jestli není náhodou turistický tranzit povolený. Díky. Ten příští rok ještě proberem.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín

Re: Jak dojet do Černé Hory?

Příspěvekod EDA » pát 12. čer 2020 8:48:16

Tak je to vyřešené, teď mi volali z ambasády, že tranzit přes Neum je povolený.
EDA
EDA
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 11. bře 2013 7:46:45
Bydliště: Český Těšín


Zpět na všem ostatním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron