Kryt chladiča

Vše o příslušenství, doplňcích a oblečení.

Kryt chladiča

Příspěvekod Riso86 » ned 03. kvě 2020 8:56:12

Nazdar chlapi,

Nemáte niekto skúsenosť s chrómovým krytom na chladič ? Ako ho upevniť ?

Ďakujem
Riso86
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 12. dub 2020 20:33:43

Re: Kryt chladiča

Příspěvekod Mirlos » ned 03. kvě 2020 17:43:55

Ahoj Ríšo,
no záleží kterej kryt máš k dispozici aby tam pasoval, bývá jich celá řada. Venturka a Star Tour mají trochu rozdíl. Běžně se nasazuje nahoře na kotvící čudlík chladiče, ale ten musíš uvolnit, lépe odpojit i hadice, což má za následek ztrátu kapaliny. Navíc je to celkově porod. Někdy se podaří chladič uvolnit i bez odpojení krátkých hadic, ale zavání to hrubým násilím, což bych nedoporučoval. Spodní šrouby jsou nezajímavé, jde hlavně o vršek. Já osobně vyřešil horní úchyt dělený, neboť jsem si kryt vymyslel už s tím jednodušším kotvením. To znamená, že hlavní díl je nahoře zahnut 90° směrem k chladiči, v jehož sešikmení jsem na protikus navařil zespodu matky M6 a použil na spojení šrouby imbus. Spodní díl je rovný pásek. Oba díly mají proti sobě výřezy ve tvaru U, aby přesně obepínaly ten čípek. Přestože mám kryt vypálen z nerezu a mohl ho vyleštit, zvolil jsem raději bílou variantu. Ta vrchní část vyšla lépe černá. U mé bílé Venturky to stylově vypadá dobře. Víc než chromy, bílá a černá. Navíc kryt mám předsazen před chladičem v maximální možné vzdálenosti z důvodu lepšího proudění vzduchu a ne nalepený na voštinách, jak tomu v mnoha případech bývá. Je nutno si uvědomit, že chladič je spočítaný na určitý průtok vzduchu bez jakýchkoli deklů. Proto mám ten grill hodně děravej. Lépe srozumitelněji už to neumím popsat.
Čauky
Mirlos

stažený soubor.jpg
stažený soubor (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirlos
Uživatelský avatar
člen RSV klubu
člen RSV klubu
 
Příspěvky: 732
Registrován: pon 11. bře 2013 7:47:20
Bydliště: Nepomuk

Re: Kryt chladiča

Příspěvekod Riso86 » ned 03. kvě 2020 18:29:43

Ďakujem za odpoveď a obsiahly popis.
Pekne si si to vymyslel aj rozumne napasoval.

Ja som kúpil takýto, musím to dať môjmu servisákovi ako tak pozerám, nech niečo vymyslí. Lebo ja si neporadím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Riso86
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 12. dub 2020 20:33:43

Re: Kryt chladiča

Příspěvekod Riso86 » úte 19. kvě 2020 16:53:04

Tak nakoniec som to zvládol
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Riso86
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 12. dub 2020 20:33:43


Zpět na příslušenství, doplňcích a oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron