Airbagové vesty od Helite

Vše o příslušenství, doplňcích a oblečení.

Airbagové vesty od Helite

Příspěvekod petrskutr » sob 13. pro 2014 17:29:59

Přátelé k
Dnes jsem se zučastnil předváděcí akce od firmy Helite která vyrábi motocyklove airbagove vesty nejnovější generace
Byla to předváděcí akce která mě opravdu nadchla a v oblasti bezpečnosti motorkáře je opravdu velice učinná
Byl jsem svědkem ukázky symulovaného pádu z motorky a vesta se během několika milisekund nafoukla .
Vesta nemá žádnou elektroniku je pouze na mechanické bázi spojení s motorkou.Desinng vesty je velice konfortní a vubec nepusobí jako airbag.Přímá ochrana páteře hrudníku břicha krku boku a kostrče .
Po případné nehodě lze její funkčnost obnovit dokoupením nové nafukovací bombičky cca 500 kč

Název vesty Hi-VIS TURTLE VESTA v provedení jak reflexním. tak pro ortodoksní chopraře. černé barvě

Cena vesty je 16700 kč a další informace na www.helite.com

Je k dostání u importera pro CR Top Moto Teplice Dubská ul www.topmoto.cz

Zítra si pro ni jedu protože jsem už stárý muž a těžko se mi padá a taky vim o jednom připadu kdy by asi tomuto člověku tato vesta pomohla dneska chodit.

Toliko info o teto zajímavé věci pro naši ochranu na motorkách

Petrbmw

Jo a najaře ji mužete na mě vidět
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín

Re: Airbagové vesty od Helite

Příspěvekod Jura » sob 13. pro 2014 19:09:20

Zajímavé. Aktivace je po opuštění motorky, takže to má někde nějaké lanko nebo jiný úchyt na motku? A když se zapomenu odepnout na benzínce, tak se nafouknu? A jak je to u spolujezdce? Má nějaké svoje napojení na motorku, které aktivuje airbag? Váhám, jestli to je úplně ono.
Já už léta nevlezu na motorku bez páteřáku (aktuálně zn. Knoxx), který si myslím udělá podobnou službu, je mnohem více nenápadný, nechce po mě žádné bombičky a nemusím se nikde kotvit. Totéž je bezproblémové i u spoujezdce. Vím, že když jde o zdraví, cena nerozhoduje, ale přesto - kvalitní páteřák je osmkrát levnější....
Jura
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 03. dub 2014 4:55:19

Re: Airbagové vesty od Helite

Příspěvekod petrskutr » ned 14. pro 2014 17:32:07

Ahoj Juro a ostatní
spouštěcí uchyt je připojen někde na vyhovujícím místě na motorce a dá se velice jednoduše odepnot od vesty těsně pod uložením nafukovací bombičky na přední straně vesty.
Na vytržení pojistky je potřeba poměrně dost velká síla a k náhodnému vytržení nemuže skoro dojít
Vestu mám už doma a perfektně sedí ,ikdyž je o proti jiným vestá o něco těžší.
Obrovskou výhodou vesty mimo jiné je i po aktivaci nafoknuti fiksace helmy na krku nafouknutý limec vesty
což chrání krční pateř a zádový protektor je až nad airbagem čím se dokonale rozloží ochrana páteře proti ostřejším předmětum.
Po aktivaci a nafoknuti se do 2 minut sama vypustí
Každy jezdec a spolujezdec má svoje uchycení.
Když se domluvíme tak na nějakén setkání Venture .provedu demonstraci aktivace ,bombička na tento model stojí 700 kč a je jen na jedno použití
Demo verze včetně kreš testu najdete na yotube helite.

Petrbmw
petrskutr
 
Příspěvky: 278
Registrován: pon 11. bře 2013 9:11:40
Bydliště: Děčín


Zpět na příslušenství, doplňcích a oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron